Haziran 11, 2024

ZKSync Airdrop’u Ne Zaman Gerçekleşecek? İşte Bilinen Detaylar!


Matter Labs tarafından geliştirilen Ethereum tabanlı Layer 2 ağı olan ZKSync beklenen airdrop etkinliğini duyurdu.

Airdrop etkinliğinde toplam 21 milyar ZK token arzının %17.5’i, yani yaklaşık 3.7 milyar token, kullanıcılarına dağıtılacak. Aevo’daki ön piyasa fiyatlandırması, ZK token‘ını 0.66 dolar olarak değerlendiriyor ve bu da airdrop’un toplam değerini 2.5 milyar doların üzerine çıkarıyor. PancakeSwap’te token ortalama 0.7 dolar civarında işlem görüyor ve mevcut piyasa değeri yaklaşık 14.9 milyar dolar olarak tahmin ediliyor.

Proje, ZK token arzının üçte ikisini topluluğa ayırdı. Airdrop’un %89’u, 24 Mart tarihli snapshot’tan önce ZKSync Era veya ZKSync Lite ağlarıyla etkileşime giren kullanıcılara dağıtılacak, kalan %11 ise yerel projelere ve topluluklara tahsis edilecek.

Sybil saldırılarına karşı korunmak için yedi uygunluk kriteri belirleyen ZKSync, her cüzdana verilecek airdrop’u 100.000 token ile sınırlandırdı. Token sahipleri, token’larını talep ettikten sonra hemen protokolün yönetimine katılabilecekler.

ZKSync Airdrop’u Resmen Duyuruldu

ZKSync, topluluğa Matter Labs ekibi ve yatırımcılardan daha fazla token dağıtmanın sembolik bir karardan daha fazlası olduğunu iddia ediyor. ZKNation blog yazısında, bir cüzdanın on-chain geçmişinin sahibinin alışkanlıkları hakkında bilgi verdiği, gerçek kullanıcıların risk almaya yatkın olduğu, botların ise minimum çabayla değer çekmeye çalıştığı belirtildi.

Toplam arzın %0.5’inden daha azı, çeşitli NFT ve token topluluklarına, örneğin Crypto: The Game oyuncuları ve Pudgy Penguins sahipleri gibi, airdrop olarak dağıtılacak. Kalan üçte birlik kısım ise neredeyse eşit şekilde yatırımcılar ve Matter Labs arasında paylaştırılacak ve tokenlar Haziran 2025’ten 2028’e kadar üç yıllık bir dönemde serbest bırakılacak. Matter Labs, sıfır bilgi terimini ticari marka haline getirme girişimi nedeniyle eleştirildi ve bu girişimi geri çekti. Ayrıca, merkeziyetsiz yönetim sistemi ZKNation’u tanıttı.

Kaynak : Crypto Briefing

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?