Zilliqa (ZIL), Yeni Bir Ralli ile %50 Yükselişi Tetikleyebilir mi?


Son güncellenme : 09.01.2024 - 21:24

Zilliqa (ZIL), kısa bir süre önce fiyatını neredeyse dört katına çıkarmasının ardından kripto para dünyasına çokça konuşulmuştu. Fiyat, astronomik ralli sonrası bir yavaşlama gösterdi. Yaşanan geri çekilme ise önemli bir destek seviyesine yaklaşmayla sonuçlandı. ZIL sahipleri, bir sonraki hamlelerini etkileyecek kritik direni iyi takip etmeli.

Zilliqa Fiyatı Dönüm Noktasında

Zilliqa fiyatı, iki haftadan biraz daha uzun bir süre içinde %503’lük bir astronimik yükselişle 0,038 dolardan 0,230 dolara kadar yükselmeyi başardı. 15 Mart’ta başlayan ralli 0.230 dolardan yüksek bir salıncak kurdu. Bu hareketten sonra, altcoin momentumunda bir yavaşlama yaşamaya başladı ve bu bir tersine dönüşe yol açtı.

Kâr elde etmek isteyen yatırımcılar ve Bitcoin fiyatının etkisi birleştiğinde, ZIL fiyatı şu anda işlem gördüğü yere düştü ve %48 değer kaybetti. İlginç bir şekilde, 0,097 ila 0,121 dolar arasındaki talep bölgesi, satın alma tarafı likiditesinin ana sağlayıcısı olarak hizmet edecek.

Yatırımcılar bu seviyede bir yükselişin başlamasını bekleyebilirler. Piyasalardaki iyimserliğe bağlı olarak, bu hareket 0.179 dolarlık direnci yeniden test edildiği bir ralliyle sonuçlanabilir. Bu senaryo gerçekleşirse fiyat %55 yükseliş kaydedecektir.

zilliqa
ZIL/USD, Bir günlük grafik.

Yükseliş olasılığı bir yanda var olmasına karşın Zilliqa eskisi kadar güçlü ve kendine güvenebilecek bir yapıda görünmüyor. Bu nedenle, 0.097 doların altına yakın bir günlük mum çubuğu, Zilliqa fiyatı için yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

Ek olarak, bu hareket, ayıların ZIL’i 0,08 ve 0,057 dolar seviyesindeki acil destek seviyesine düşürme yolunu da açabilir. 0,097 dolardan 0,051 dolara uzanan gerçeğe uygun değer farkı nedeniyle, düşüşün meydana gelme olasılığı çok daha fazladır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?