Mart 9, 2023

Yüz Binlerce Bitcoin İçin Kritik Tarih Belli Oldu: İşte Detaylar!

Feshedilen Japon bitcoin borsası Mt Gox Tokyo iflas mahkemesi kayyumu Nobuaki Kobayashi, alacaklıların geri ödeme taleplerini kaydettirmek için 10 Mart 2023’e (Japonya Saati) kadar süreleri olduğunu belirten bir mektup yayınladı. Kobayashi, ekibin “çok sayıda soruyla” uğraştığını ve süreçle ilgili soruları olan alacaklılara zamanında yanıt veremeyebileceğini açıkladı.

Mt Gox Kayyumu Alacaklı Kaydı İçin Son Tarihi Paylaştı

Shibuya merkezli Bitcoin borsasının rehabilitasyon komitesi ve iflas kayyumunun bir geri ödeme sürecinin ana hatlarını belirlemesiyle Mt Gox destanı sonuca yaklaşıyor gibi görünüyor. 2010’da faaliyete geçen borsa, Şubat 2014’te faaliyetlerini askıya almış ve 800.000 BTC çalınmasının ardından iflas başvurusunda bulunmuştu. O tarihten bu yana 200.000 BTC kurtarıldı. Bu miktar, Bitcoinlere bağlı Bitcoin Cash (BCH) fonlarıyla birlikte Mt Gox alacaklılarına geri ödeme yapmak için kullanılıyor.

Kobayashi, 7 Mart 2023 tarihli bir mektupta, alacaklıların 10 Mart 2023 (Japonya Saati) tarihine kadar taleplerini kaydettirmeleri gerektiğini ve son tarihi kaçıranların mektupta belirtilen “geri ödemelerin hiçbirini alamayacaklarını” belirtti. Geri ödeme yöntemleri arasında erken toplu ödeme, kripto para biriminde ödeme, banka havalesi ödemesi ve bir fon transfer sağlayıcısı aracılığıyla ödeme gibi seçenekler yer alıyor. Kayyum 2017 ve 2018 yıllarında 35.841 BTC ve 34.008 BCH sattı ve bazı alacaklılara fiat cinsinden ödeme yapılacak.

Mt Gox talep portalında insanlar sorgulama yapabilirler. Ancak mektup Mt Gox rehabilitasyon ekibinin “zamanında yanıt veremeyebileceği” konusunda uyarıyor. Rehabilitasyon komitesinin belgelerine göre, kalan Mt. Gox alacaklılarının 510 milyon dolar değerinde 69 milyar yen, mevcut döviz kurları kullanılarak 3,1 milyar dolar değerinde 142.000 BTC ve mevcut döviz kurları kullanılarak 17 milyon dolar değerinde 143.000 BCH’ye erişimi var.

Kaynak : News.Bitcoin
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?