Yükselişin Kazananı Şaşırttı, İşte O Altcoin!

0
Yükselişin Kazananı Şaşırttı, İşte O Altcoin!

Kripto para piyasasının toplam değeri psikolojik eşiğin altına gerilemesine rağmen yeniden toparlanmayı başardı ve 1 trilyon dolarlık önemli seviyeyi aşmayı başararak işlem haftasını iyi bir şekilde tamamladı.

Genel tabloya yakından bakıldığında kripto para piyasasına son birkaç haftadır girişlerin oldukça az olması nedeniyle birçok sorun yaşandığı görülebilir. Piyasalardaki düşüş eğilimine sektörde olumlu gelişmelerin yaşanmaması eşlik edince gidişat pek de iyi görünmedi. Önümüzdeki hafta Ethereum Merge güncellemesi haricinde pek de önemli olay beklenmiyor.

Kripto para

Ancak tüm olumsuzluklara rağmen, piyasa katılımcılarının çoğuna düzenleyicilerin yüksek enflasyonu ve ABD ekonomisindeki sorunları kontrol etmek için seçtikleri yol konusunda güvence veren Fed’in Powell konuşmasının ardından biraz rahatladı.

Para politikasının öngörülebilir olması zaman zaman makro koşulların dahi önüne geçebilecek kadar etkili olabilmektedir. Avrupa Merkez Bankası’nın 75 baz puanlık faiz artırımı da bekleniyordu, bu da daha önce fiyatlandırıldığı için olayı piyasa için daha az stresli hale getiriyor.

Daha önce, kripto para piyasası, ticaret tarihindeki en büyük açık faiz artışlarından birini gördü, bu da spekülatörlerin piyasaya geri döndüğünü ve önümüzdeki günlerde veya haftalarda bir oynaklık artışı beklediklerini gösteriyor. Önümüzdeki hafta gerçekleşecek piyasayla ilgili önemli olaylar dizisi göz önüne alındığında, bu bir sürpriz sayılmaz.

Tüm bu gelişmelere ek olarak 13 Eylül’de açıklanacak ABD TÜFE verilerinin önemini Koinfinans.com olarak daha önce birçok kez paylaşmıştık. ABD’deki otoritelerin stratejiyi gerekirse gevşetme veya kısıtlama yönünde değiştirmesi bekleniyor. 0 Eylül’de Fed’in kilit faizi artıracağı bir FOMC toplantısı bekleniyor. Neyse ki, piyasa zaten yıl sonuna kadar faiz artışlarını fiyatladı, bu yüzden her şey piyasanın planladığı gibi giderse oynaklık artışı çok aşırı olmayabilir.

Ethereum Merge de 13 veya 14 Eylül civarında tamamlanacak ve geçiş sırasında herhangi bir teknik sorun olmazsa piyasayı olumsuz yönde etkilememesi bekleniyor.

Kripto para piyasasının canlanmasıyla birlikte altcoin de son 24 saatte değerlerine %20’ye varan oranlarda kazanç ekledi. Bugün piyasadaki en büyük kazanç, PoW kapatıldıktan sonra Ethereum’dan hashrate geçişi için ana adaylardan biri olarak kabul edilen Ravencoin oldu.

Ravencoin

Ayrıca Ripple da son üç gün içinde değerine %10’dan fazla değer katarak, daha fazla sıçrayabileceği 200 günlük hareketli ortalamaya yansıyan bir sonraki direnç seviyesine ulaştı ve en yüksek seviyeye ulaşarak geri dönüş için iyi bir aday olduğunu gösterdi.

Şimdilik, kripto para biriminin 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde bir dayanak kazanması ve pazarın başarılı bir Ethereum Merge veya beklenmedik şekilde düşük enflasyon rakamları tarafından körüklenecek yeni bir giriş dalgasıyla karşılaşana kadar konsolide etmesi gerekecek.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın