Eylül 9, 2022

Yükselişin Kazananı Şaşırttı, İşte O Altcoin!

Kripto para piyasasının toplam değeri psikolojik eşiğin altına gerilemesine rağmen yeniden toparlanmayı başardı ve 1 trilyon dolarlık önemli seviyeyi aşmayı başararak işlem haftasını iyi bir şekilde tamamladı.

Genel tabloya yakından bakıldığında kripto para piyasasına son birkaç haftadır girişlerin oldukça az olması nedeniyle birçok sorun yaşandığı görülebilir. Piyasalardaki düşüş eğilimine sektörde olumlu gelişmelerin yaşanmaması eşlik edince gidişat pek de iyi görünmedi. Önümüzdeki hafta Ethereum Merge güncellemesi haricinde pek de önemli olay beklenmiyor.

Kripto para

Ancak tüm olumsuzluklara rağmen, piyasa katılımcılarının çoğuna düzenleyicilerin yüksek enflasyonu ve ABD ekonomisindeki sorunları kontrol etmek için seçtikleri yol konusunda güvence veren Fed’in Powell konuşmasının ardından biraz rahatladı.

Para politikasının öngörülebilir olması zaman zaman makro koşulların dahi önüne geçebilecek kadar etkili olabilmektedir. Avrupa Merkez Bankası’nın 75 baz puanlık faiz artırımı da bekleniyordu, bu da daha önce fiyatlandırıldığı için olayı piyasa için daha az stresli hale getiriyor.

Daha önce, kripto para piyasası, ticaret tarihindeki en büyük açık faiz artışlarından birini gördü, bu da spekülatörlerin piyasaya geri döndüğünü ve önümüzdeki günlerde veya haftalarda bir oynaklık artışı beklediklerini gösteriyor. Önümüzdeki hafta gerçekleşecek piyasayla ilgili önemli olaylar dizisi göz önüne alındığında, bu bir sürpriz sayılmaz.

Tüm bu gelişmelere ek olarak 13 Eylül’de açıklanacak ABD TÜFE verilerinin önemini Koinfinans.com olarak daha önce birçok kez paylaşmıştık. ABD’deki otoritelerin stratejiyi gerekirse gevşetme veya kısıtlama yönünde değiştirmesi bekleniyor. 0 Eylül’de Fed’in kilit faizi artıracağı bir FOMC toplantısı bekleniyor. Neyse ki, piyasa zaten yıl sonuna kadar faiz artışlarını fiyatladı, bu yüzden her şey piyasanın planladığı gibi giderse oynaklık artışı çok aşırı olmayabilir.

Ethereum Merge de 13 veya 14 Eylül civarında tamamlanacak ve geçiş sırasında herhangi bir teknik sorun olmazsa piyasayı olumsuz yönde etkilememesi bekleniyor.

Kripto para piyasasının canlanmasıyla birlikte altcoin de son 24 saatte değerlerine %20’ye varan oranlarda kazanç ekledi. Bugün piyasadaki en büyük kazanç, PoW kapatıldıktan sonra Ethereum’dan hashrate geçişi için ana adaylardan biri olarak kabul edilen Ravencoin oldu.

Ravencoin

Ayrıca Ripple da son üç gün içinde değerine %10’dan fazla değer katarak, daha fazla sıçrayabileceği 200 günlük hareketli ortalamaya yansıyan bir sonraki direnç seviyesine ulaştı ve en yüksek seviyeye ulaşarak geri dönüş için iyi bir aday olduğunu gösterdi.

Şimdilik, kripto para biriminin 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde bir dayanak kazanması ve pazarın başarılı bir Ethereum Merge veya beklenmedik şekilde düşük enflasyon rakamları tarafından körüklenecek yeni bir giriş dalgasıyla karşılaşana kadar konsolide etmesi gerekecek.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?