Yükselişe Geçecek Bir Sonraki Altcoin, Litecoin (LTC) Mi Olacak?

0

Kripto para piyasası genel olarak son birkaç aydır boğa piyasasında. Piyasayı etkisi altına alan kripto para rallileri, zaman zaman kısa süreli düzeltmelerle kesintiye uğrasa da, uzun süredir devam ediyor sürüyor. Bunun yanında, sabit fiyat artışları arasında bile, her zaman kendi kişisel rallileriyle öne çıkan ve diğerlerinden daha güçlü olma eğiliminde olan kripto paralar var.

Popüler trader Peter Brandt, altcoin’in ters bir baş-omuz modeli oluşturduğunu fark ettiğinden, piyasanın geri kalanından daha iyi performans gösterecek bir sonraki kripto paranın Litecoin (LTC) olduğunu düşünüyor.

Brandt’e göre bu model, Litecoin’i 20 Şubat’taki en yüksek seviye olan 247 dolar’a çıkarabilecek büyük bir kırılmaya yol açabilir. Bununla birlikte, modelin başka bir şeye dönüşebileceği veya hatta bir ralli gerçekleştirmeyi tamamen başaramayacağı için bunun hiçbir şekilde kesin olmadığı konusunda da uyardı. LTC’nin 180 dolar’ın altına düşmesi durumunda modelin büyük olasılıkla başarısız olacağını ve coin’in fiyatı dün 194 dolar’da kaldığı için, bunun daha yüksek bir olasılık olduğunu belirtti. Yazının yazıldığı sırada (10 Mart), LTC fiyatı düşüşü durdu, hafifçe yükseldi ve şu anda 200 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Litecoin ile ilgili bir diğer gelişme olarak, kripto paranın yaratıcısı Charlie Lee yakın zamanda NFT’ler (Non-Fungible Token) hakkında görüşlerini paylaştı. Lee herhangi bir koleksiyona sahip olmanın değerinin, onun tek sahibi olma ve onu sergileyebilme yeteneği olduğunu belirtti. NFT’ler yalnızca orijinallik sertifikası olarak hizmet ettiğinden, onlara sahip olmanın koleksiyonun kendisine sahip olmakla aynı şey olmadığına inanıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın