Yükselişe Geçecek Bir Sonraki Altcoin, Litecoin (LTC) Mi Olacak?

Kripto para piyasası genel olarak son birkaç aydır boğa piyasasında. Piyasayı etkisi altına alan kripto para rallileri, zaman zaman kısa süreli düzeltmelerle kesintiye uğrasa da, uzun süredir devam ediyor sürüyor. Bunun yanında, sabit fiyat artışları arasında bile, her zaman kendi kişisel rallileriyle öne çıkan ve diğerlerinden daha güçlü olma eğiliminde olan kripto paralar var.

Popüler trader Peter Brandt, altcoin’in ters bir baş-omuz modeli oluşturduğunu fark ettiğinden, piyasanın geri kalanından daha iyi performans gösterecek bir sonraki kripto paranın Litecoin (LTC) olduğunu düşünüyor.

Brandt’e göre bu model, Litecoin’i 20 Şubat’taki en yüksek seviye olan 247 dolar’a çıkarabilecek büyük bir kırılmaya yol açabilir. Bununla birlikte, modelin başka bir şeye dönüşebileceği veya hatta bir ralli gerçekleştirmeyi tamamen başaramayacağı için bunun hiçbir şekilde kesin olmadığı konusunda da uyardı. LTC’nin 180 dolar’ın altına düşmesi durumunda modelin büyük olasılıkla başarısız olacağını ve coin’in fiyatı dün 194 dolar’da kaldığı için, bunun daha yüksek bir olasılık olduğunu belirtti. Yazının yazıldığı sırada (10 Mart), LTC fiyatı düşüşü durdu, hafifçe yükseldi ve şu anda 200 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Litecoin ile ilgili bir diğer gelişme olarak, kripto paranın yaratıcısı Charlie Lee yakın zamanda NFT’ler (Non-Fungible Token) hakkında görüşlerini paylaştı. Lee herhangi bir koleksiyona sahip olmanın değerinin, onun tek sahibi olma ve onu sergileyebilme yeteneği olduğunu belirtti. NFT’ler yalnızca orijinallik sertifikası olarak hizmet ettiğinden, onlara sahip olmanın koleksiyonun kendisine sahip olmakla aynı şey olmadığına inanıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.