Ocak 27, 2023

%175 Yükselebilir: Analiste Göre Bu Altcoin Fiyatı Patlayabilir

Geniş çapta takip edilen bir kripto analisti, Litecoin (LTC) ve birkaç Ethereum (ETH) tabanlı altcoin için tahminlerini güncelledi. Ayrıca Bitcoin’in (BTC) yükseliş trendine devam edebileceğini iddia etti. Detaylar haberimizde.

Kripto piyasalarında Rekt Capital takma adıyla tanınan analist, BTC’nin hakimiyet seviyesine dikkat çekti. Buna göre analist BTC hakimiyetinin önemli bir seviyeyi başarıyla test ettiği sürece yükselmeye devam etmesini bekliyor.

“BTC hakimiyeti direnç aralığının üzerinde bir aylık kapanış yaparsa yeniden test için hazır olabilir. Orada başarılı bir yeniden test yaptıktan sonra BTC Hakimiyeti, makro trend hakkında bir karar vermek için siyah kama zirvesini tekrar ziyaret edebilir.”

Bununla birlikte trader, mevcut direnç seviyesinin üzerinde aylık kapanış yapmazsa lider kriptonun aşağı yöne gitmesinin mümkün olduğunu ekliyor.

“Daha yüksek bir kırılma şansı sağlamak için, BTC ideal olarak mavi alanın yani yaklaşık 23400 dolar direncinin üzerinde aylık kapanış yapmalıdır. Aksi takdirde BTC, birkaç hafta burada konsolide olmak için yaklaşık 20.000-23.400 dolar aralığına düşebilir.”

Altcoin’lere geçerken, Rekt Capital önce Litecoin’e dikkat çekiyor ve popüler kripto paranın şu anda yukarı yönlü bir ralli ateşlemeye hazır olduğunu söylüyor.

“LTC, aylık bayrağında kırılma yaşadı. Aylık kapanışın hemen ardından, bu kırılmayı doğrulamak için iyi bir konumda.”

Analist ayrıca Litecoin’in mevcut fiyatlarına çok farklı tepkiler geldiğini de ekliyor:

“LTC’ye bu fiyatlarda çok farklı bir tepki olduğu açık. Geçmişte, LTC ya yeşil alandan (2018 öncesi) bir kırılma sonrası yeniden test konusunda başarısız olurdu ya da sahte kırılmayla (2020) başarısız olurdu. Ancak bu kez LTC, Boğa Bayrağı devam modelinden çıktı.”

Kripto stratejisti daha sonra oracle ağı Chainlink’i (LINK) gündeme getirerek altcoin fiyatının tekrar 20 dolar seviyesine yükselmesini beklediğini söyledi.

“LINK mavi yolu güzelce takip ediyor. LINK şu ana kadar siyah 6.27 dolardan %13 toparlandı. Zaman içinde yukarıdaki siyah aralığı tekrar ziyaret edebilir.”

LINK şu an 7.27 dolar seviyesinde işlem görüyor. Analistin 20 dolarlık hedefine doğru bir hareket altcoin için %175’lik bir artışı temsil ediyor.

Analistin radarındaki son altcoin Ocean Protocol (OCEAN). Analist, OCEAN’ın kilit bir direnç bölgesini aşamaması halinde 2022’nin ortasında başlattığı ralliyi durdurabileceğini düşünüyor.

“OCEAN/BTC rallisine devam ediyor ve yıl boyunca karşılaştığı siyah diyagonal ile mavi aralığın zirvesinin birleştiği direnç bölgesine yaklaşıyor. Özellikle bu alanın ötesinde ters fitiller oluşursa, fiyatının oradan reddedilmesi olasıdır.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?