Ocak 6, 2023

Yoğun Balina İlgisi: Bu Altcoin’ler İlk 10’a Girdi!


Kripto veri takipçisi WhaleStats’a göre, Cardano (ADA) ve Ripple (XRP), son 24 saatte en büyük 500 BSC balinasının varlıkları arasında işlem hacmi bakımından ilk 10 arasına geri döndü.

Cardano (ADA) örneğinde, 1 milyon ila 100 milyon ADA tutan büyük adresler, 2023 başında için 217.2 milyon ADA birikimi yaptı. Altcoin yatırımına ilişkin veriler Santiment tarafından paylaşıldı.

Benzer bir durum XRP tarafında da yaşandı: son altı ayda 1 milyon ila 10 milyon XRP’ye sahip olan altcoin sahipleri sınıfı, varlıklarını %25 artırarak toplamda 4.09 milyar XRP biriktirdi. Santiment, hafta başlarında paylaştığı gönderisinde, bu birikim derecesinin piyasa diplerinde tipik olduğunu söyledi.

2022 yılı, düşen kripto fiyatları nedeniyle zor geçti. Trader’ların kar veya zararını değerlendiren XRP için 30 günlük MVRV, kısa vadeli trader’ların şu anda zararda olduğunu gösteriyor. Nihayetinde, yatırımcılar kripto paralarını zararına satmakta tereddüt edebilirler, bu da popüler altcoin XRP’nin fiyatını artırabilir.

Kripto paralarda fiyat hareketi

Basın zamanında, XRP son 24 saatte marjinal bir düşüşle 0.336 dolar seviyesinde işlem görüyor. Öte yandan, ADA son 24 saatte %2 artışla 0.27 dolardan işlem gördü. Kripto piyasası, ABD tarım dışı istihdam (NFP) raporu öncesinde hafif bir satış baskısı gördü.

Pozitif bir raporun ABD Federal Rezerv’i uzun bir süre daha yüksek faiz oranlarını korumaya teşvik edeceğine dair korkular satışı körükledi. Çalışma İstatistikleri Bürosu aylık tarım dışı istihdam raporunda ABD’nin Aralık ayında 223.000 yeni iş yarattığını belirtti. Bu, ekonomistlerin 200.000 iş beklentisinin üzerindeydi, ancak Kasım ayında revize edilen 256.000 iş sayısının altındaydı. İşsizlik de aynı şekilde %3.5 azaldı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?