Yılların İddiası: Satoshi Nakamoto’nun Kim Olduğunu Biliyorum

0
306

Son 11 yıl içinde, Bitcoin (BTC) fiyatı ve popülerliği önemli ölçüde arttı, çünkü daha fazla kişi dijital varlığı anlamaya başladı. Bununla birlikte insanlar, Bitcoin’in yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto takma adının arkasındaki kişi veya grup hakkında hala kesin bir bilgiye sahip değil. Kıdemli teknoloji uzmanı, sosyolog ve filozof Ted Nelson, Nakamoto’nun kim olduğunu bildiğine inanıyor, ancak ona göre Nakamoto kripto endüstrisinde adı geçen sıradan insanlardan biri değil.

Çeşitli teoriler Bitcoin‘in yaratıcısı olarak Nick Szabo, Craig Wright, Hal Finney ve diğer bazı isimleri ortaya koyuyor.

Nelson’ın iddiasına göre Nakamoto, Shinichi Mochizuki isimli Princeton mezunu bir matematikçi. Mochizuki’nin hem yüksek notları da hem de Satoshi ile benzer özellikleri sayesinde Bitcoin’in mucidi olabilecek tek kişi olduğu düşünüyor.

“İyi İngilizce konuşuyor mu? Emin olabilirsiniz. Daha önce videolarda da söylediğim gibi, aslında herkes ünlü kriptografi uzmanlarını aramakta ve kendisi konu matematik olduğunda Newton seviyesinde bir dehaya sahip. Onun çalışmaları hakkında seminerler düzenlendi ve o bunlara katılmıyor bile.”

Yaklaşık yedi yıl önce Nelson aynı şekilde, Nakamoto’nun kimliğiyle ilgili sonuçlarıyla bir YouTube videosu yayınladı. Nelson, “Daha fazla bilgim yok, ama bu parçadaki mantık hala mükemmel.” dedi.

Nakamoto’nun kimliği konusu arada bir kripto alanında ortaya çıkıyor ve durumla ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktığında çekiş kazanıyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın