Yılların İddiası: Satoshi Nakamoto’nun Kim Olduğunu Biliyorum

Son 11 yıl içinde, Bitcoin (BTC) fiyatı ve popülerliği önemli ölçüde arttı, çünkü daha fazla kişi dijital varlığı anlamaya başladı. Bununla birlikte insanlar, Bitcoin’in yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto takma adının arkasındaki kişi veya grup hakkında hala kesin bir bilgiye sahip değil. Kıdemli teknoloji uzmanı, sosyolog ve filozof Ted Nelson, Nakamoto’nun kim olduğunu bildiğine inanıyor, ancak ona göre Nakamoto kripto endüstrisinde adı geçen sıradan insanlardan biri değil.

Çeşitli teoriler Bitcoin‘in yaratıcısı olarak Nick Szabo, Craig Wright, Hal Finney ve diğer bazı isimleri ortaya koyuyor.

Nelson’ın iddiasına göre Nakamoto, Shinichi Mochizuki isimli Princeton mezunu bir matematikçi. Mochizuki’nin hem yüksek notları da hem de Satoshi ile benzer özellikleri sayesinde Bitcoin’in mucidi olabilecek tek kişi olduğu düşünüyor.

“İyi İngilizce konuşuyor mu? Emin olabilirsiniz. Daha önce videolarda da söylediğim gibi, aslında herkes ünlü kriptografi uzmanlarını aramakta ve kendisi konu matematik olduğunda Newton seviyesinde bir dehaya sahip. Onun çalışmaları hakkında seminerler düzenlendi ve o bunlara katılmıyor bile.”

Yaklaşık yedi yıl önce Nelson aynı şekilde, Nakamoto’nun kimliğiyle ilgili sonuçlarıyla bir YouTube videosu yayınladı. Nelson, “Daha fazla bilgim yok, ama bu parçadaki mantık hala mükemmel.” dedi.

Nakamoto’nun kimliği konusu arada bir kripto alanında ortaya çıkıyor ve durumla ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktığında çekiş kazanıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.