Aralık 9, 2023

Yılbaşından Bugüne %600 Patlayan Altcoin Yeni Bir Ralliye Hazırlanıyor: Analist

Kripto para piyasası, özellikle Solana (SOL) gibi öncü altcoin’lerin performansıyla ilgili olarak, analist Ali Martinez’in yorumlarına odaklandı. Martinez, Solana’nın 2023 yılı içinde elde ettiği etkileyici üç haneli yüzdelik kazançlar konusunda iyimser bir bakış açısı paylaşıyor. Bu durum, altcoin Solana’nın geleceği hakkında yatırımcılarda bir yükseliş beklentisi oluşturuyor.

Martinez’in detaylı analizine göre, Solana’nın şu andaki yükseliş momentumunun devam etmesi durumunda, varlığın değerinde önemli bir artış yaşanabileceği öngörülüyor. Analist, SOL’un mevcut seviyesinden yaklaşık %25 oranında daha yükselebileceğini belirtiyor. Ancak, bu olumlu görünümün devam etmesi için belirli bir koşulu vurguluyor: Solana’nın 68,20 doların üzerinde kalıcı bir kapanış yapması gerekiyor. Bu durum gerçekleşirse, 90 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş eğiliminin başlaması bekleniyor.

Öte yandan, Martinez yatırımcılara, 60 dolar seviyesindeki destek noktasına dikkat etmeleri konusunda uyarıda bulunuyor. Analiste göre, Solana’da bu destek seviyesinde yaşanabilecek herhangi bir zayıflık, varlığın değerini 47 dolara doğru çekebilecek bir düşüşü tetikleyebilir. Bu nedenle, yatırımcılar açısından kritik olan bu destek seviyesi üzerindeki hareketlilikler yakından takip edilmelidir.

“68,20 doların üzerinde kalıcı bir kapanış, 90 dolara doğru yükseliş eğilimini tetikleyecek. Ancak 60 dolar desteğine dikkat edin! Bu seviyedeki herhangi bir zayıflık işareti, kar alımında SOL’u 47 dolara gönderecek bir hareketi tetikleyebilir.”

Solana kripto para

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Solana, basın zamanında 71,68 dolar seviyesinde işlem görüyor ve 2023’ün başındaki 9,97 dolarlık açılış fiyatına kıyasla yaklaşık %619’luk bir artış kaydetmiş durumda.

Martinez popüler altcoin dışında lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) de inceledi. Analist, Bitcoin için kısa vadede takip edilmesi gereken temel destek ve direnç alanlarını şu şekilde açıkladı:

“Bitcoin 42.700 dolarda istikrarlı bir destek seviyesinde bulunuyor. Bu seviye oldukça önemli çünkü 642.000 cüzdan burada 347.000 BTC satın aldı. Yükseliş eğilimi devam ederse, 614.000 cüzdanın 427.000 BTC aldığı bir sonraki büyük arz bölgesine 47.300 dolara doğru bir baskı görebiliriz. Ancak 42.700 dolarlık destek kırılırsa tüm gözler izlenecek bir sonraki kritik alan olan 38.000 dolara çevrilecek.” 

InTheBlock grafiği

Analistin radarındaki son altcoin Chainlink (LINK). Martinez, yatırımcıları ve trader’ları önde gelen kripto paraya karşı dikkatli olmaya çağırıyor.

“Chainlink önemli bir destek bölgesinin üzerinde işlem görüyor! 17.000’den fazla adres 14,40 ile 14,80 dolar arasında 47 milyon LINK satın aldı. Bu seviye bir toparlanmada koruma görevi görebilir ve yükselişi tetikleyebilir ancak dikkatli olmalısınız! Herhangi bir zayıflık belirtisi, yatırımcıları zarara uğramamak için LINK varlıklarının bir kısmını satmaya teşvik edebilir.” 

Chainlink grafiği

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?