“Yer Yerinden Oynuyor, Bitcoin Yerinden Oynamıyor”

Kripto para piyasası, yükseliş momentumu geliştirmeye yönelik ilk girişimden sonra tekrar yavaşladı. Bitcoin ve büyük altcoinler, yerel direnç seviyelerinin üzerine yerleşti, fakat yukarı yönlü hareket uzun ömürlü olmadı ve yavaşladı. Yüksek belirsizlik düzeyi sebebiyle yatırımcılar bekle-gör yaklaşımını benimsedi.

BTC şu anda 9.330 dolardan işlem görüyor. Önde gelen kripto para 50 günlük SMA’nın üzerinde kalmak için mücadele ediyor. BTC, hem günlük bazda hem de Çarşamba gününün başından bu yana büyük oranda değişmedi. 9.200 doların altındaki sürdürülebilir bir hareket kısa vadeli tabloyu daha da kötüleştirebilir, yine de 9.000 dolarlık psikolojik seviye tarafından kritik bir destek oluşturulmuş durumda.

Mevcut fiyatın üstünde, ilk direnç seviyesi 9.500 dolar, ikincisi 10.000 dolar ve üçüncüsü 10.400 dolardır. Mevcut fiyatın altında, ilk destek seviyesi 9.000 dolar, ikincisi 8.550 dolar ve üçüncüsü 8.400 dolardır. Bunlara ek olarak İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan, bugün Youtube aracılığıyla Bitcoin‘in detaylı bir analizini yaptı. Manukyan şu ifadeleri kullandı:

“Yer yerinden oynuyor, Bitcoin yerinden oynamıyor. […] Bu kadar iyi habere rağmen hareket etmiyor olması aşağı potansiyelinin hala var olduğunu düşündürüyor bana. Dolayısıyla yukarıdaki kırılmayı bir görelim ondan sonra hareket edelim diye düşünüyorum.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.