Reklam
x
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,475.08 3.43%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,763.00 7.14%
xrp
XRP (XRP) $ 0.65076 0.48%
solana
Solana (SOL) $ 132.24 0.50%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.775079 1.20%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 42.95 1.96%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.45 2.06%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.186213 14.29%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000043 58.32%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.15 2.41%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 20.71 0.05%


Kasım 24, 2019

Yenilikçi Bir Blockchain Programı Geliyor!

Dünyada ve Türkiye’de blockchain teknolojisi bir çok sektöre yayılmaya devam ediyor. Henüz yeni ve yolun başında bir teknoloji olmasına rağmen, sunduğu avantajlar kişileri ve kurumları oldukça cezbediyor. Hal böyle olunca, blockchain teknolojisini, kişilere ve kurumlara gerek teorik gerekse de uygulamalı olarak öğretmek isteyen ve bu yeni çağa hazırlayan, kişi ve kuruluşlarda çalışmalarını hızlandırıyor.

Joint Idea adında bir ekip tarafından tasarlanan Life Work Labs, ‘Unblocked & Unchained’ diye adlandırdıkları çalışma ile kişilere  ve kurumlara blockchain dünyasının kapılarını açıyor. Haftada bir gün ve toplamda 4 hafta sürecek program, deneyime dayalı bir öğrenme ile blockchain teknolojisini ve bu teknoloji ile gelecek dönüşümü, kişi ve kurumlara aktarmayı planlıyor. Program, güven, değer, kimlik ve ademi merkeziyet başlıkları altında gerçekleşecek.

Programın bir özelliği de, tasarlanırken müşteri odaklı çalışılması. Program tasarlanmadan önce bir takım anketler yapılmış ve bu anket sonuçlarına göre programa son şekli verilmiş.

Bu ankete göre, katılımcıların %50’den fazlası blockchain teknolojisinden haberdar ve blockchain uygulamalarını, iş öncelikleri arasında tutuyor. Dahası, katılımcıların %67’si blockchain teknolojisinin, iş süreçlerini kökten değiştireceğini inanıyor. Buna ek olarak ise katılımcıların %61’i blockchain teknolojisinin işleri hızlandıracağını düşünürken, %51’i ise maliyetleri düşüreceğini öngörüyor.

Programın resmi sitesinde yer alan açıklamalar ise şöyle:

Bu programda Blockchain’nin ne olduğunu ve ne olmadığını, birlikte öğrenme ortamında farklı ekiplerin işbirliği yaparak deneyimleyeceği ve öğreneceği bir yöntemle keşfedeceğiz.

Misyonumuz, çok sektörlü ağ iletişimi ve diyalogu teşvik etmek, anlamlı yeni kullanım örnekleri oluşturmak, Türkiye’deki ve ötesindeki işletme düzeyinde Blockchain hakkında yaratıcı ve eleştirel düşünme için proaktif bir temel oluşturmaktır.

Bu program, liderlerin ve şirket yöneticilerinin Blockchain yolculuğuna başlamalarına ve/veya dijital dönüşümün sonraki aşamalarına öncülük etme becerilerini geliştirmeye hazır olmaları için hazırlanmıştır.

Life Works Labs programı, Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) işbirliği ile TBV Karaköy’de yenilikçi bir öğrenme ve deneyim alanı olarak tasarlanan mekanda gerçekleştirilecektir.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?