Mart 2, 2020

Yeni Yatırımcı, Bitcoin Destekçisi Jack Dorsey’i Görevinden Alabilir

Bloomberg’in Cumartesi günü paylaştığı habere göre, milyarder yatırımcı Paul Singer, sosyal medya platformu Twitter’dan büyük bir hisse aldı. Haberde, yeni yatırımcının Twitter’ın kurucusu olan ve CEO olarak hizmet veren Dorsey’i kaldırmayı planladığı iddia ediliyor.

İsimsiz kaynaklar, New York merkezli firmanın Twitter yönetim kuruluna şirkette önemli sarsıntılar yaratmak amacıyla zaten dört yeni direktör atadığını söylüyor. Kaynaklar Bloomberg’e, aktivist bir yatırım grubu olan Elliott’ın, Twitter’a endişeleri hakkında özel olarak yaklaştığını ve konuyla ilgili “yapıcı tartışmalar” yaptığını da söyledi.

Görünüşe göre milyarder Paul Singer’a ait yatırım grubu Elliott, rakiplerinin gerisinde kalan sosyal medya platformunu sarsmayı planlıyor.

Bununla birlikte Jack Dorsey, Trump’a karşı olan açıklamalarıyla da biliniyor. Onun aksine yatırımcı Singer ise Trump destekçisi olduğunu söylemişti. Tüm bunlar göz önüne alındığında Bitcoin destekçisi olan Jack Dorsey’de yakında görevinden ayrılmak zorunda kalabilir. Twitter’a yakın zamanda Bitcoin emojisi eklenmesini sağlayan Dorsey’in, sektörün tanınırlılığını bakımından katkıları göz ardı edilemez. Dolayısıyla kripto topluluğu da Dorsey’in görevden ayrılmamasını isteyecektir. Gelişmelerin ardından, olaylar önümüzdeki dönemde nasıl şekillenecek hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?