Şubat 27, 2020

Yeni Bitcoin Milyarderi: Changpeng Zhao!

Hurun küresel zenginler listesi 2020’ye göre, Binance’ın CEO’su dünyanın en zengin ‘Bitcoin Milyarderi’.

Kripto para birimi endüstrisindeki en zengin bireylerin, genellikle Winklevoss İkizleri olduğunu düşünürüz. Genel olarak ‘Bitcoin Milyarderleri’ olarak adlandırılan kardeşlerin, Bloomberg tarafından Haziran 2019’dan itibaren kripto varlıklarının yaklaşık 1.45 milyar dolar olduğu bildirildi. Ama artık başka bir isim çok daha zengin ve küresel ölçekte en üst sıralarda yer alıyor.

2020 Hurun küresel zengin listesine göre, Changpeng Zhao net değeri yaklaşık 2.6 milyar dolar olan dünyadaki en zengin ‘Bitcoin Milyarderi’. Binance kurucusu, Binance’ın başarısı nedeniyle geçen yıl hızla zirveye çıktı. Binance’in geçtiğimiz yıl, piyasaya sürdüğü birçok yeni finansal ürün ünlü CEO’yu hızlı bir şekilde zirveye ulaştırdı.

Raporla ilgili en şaşırtıcı kısım ise, Zhao’nun net değerini sadece bir yıl içinde ikiye katlamış olması. Listeye göre, Binance kurucusunun net değeri geçen yıl sadece 1.3 milyar dolardı. İkinci en zengin ‘Bitcoin Milyarderi’, Ocak 2020’nin sonunda net değeri 1.6 milyar dolar olan Bitmain kurucu ortağı Zhan Ketuan oldu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.