Yeni Başlayanlar İçin Kripto Para Ticaretinde PayPal Kullanımı

Dünya çapında 300 milyondan fazla müşteriye sahip online ödeme devi PayPal, önümüzdeki aylarda kripto para birimi alımları için destek sunmayı planlıyor olabilir.

Raporlar doğruysa bu gelişmeyle kripto para ticareti endüstrisini tamamen yeni bir kitleye ev sahipliği yapabilir. Söz konusu yeni kitle de daha sonra halihazırda bildikleri ve kullandıkları bir platformla kripto para satın alarak en kazançlı pazarlardan birinde ticarete başlayabilir.

Ticarete başlamadan önce, kar elde etme şansınızı en üst düzeye çıkarmak için temel unsurları yakaladığınızdan emin olmanız, doğru bir hamle olacaktır. Çoğu tüccar için bu, teknik analiz ve grafiklerle uğraşmak ve mevcut çeşitli araçları ve göstergeleri kullanmak anlamına gelir.

Kripto para birimleri son derece popüler spekülatif araçlar olduğundan, sektörde yeni başlayanların ticaret yapmasına yardımcı olmak için çok sayıda eğitim kaynağı ve aracı da var. Bunlar arasında yer alan TradingView ve NewsCrypto ; bu işin mevcut en kapsamlı platformları arasında yer alıyor.

TradingView tartışmasız dünyanın en popüler grafik arayüzü ve ticaret dostudur, çok çeşitli teknik analiz araçları, grafik seçenekleri ve yerleşik göstergeler içerir. Kripto para tüccarları arasında kurtarıcı bir platformdur ve karlı ticaret fırsatları bulmakta zorlananlar için önemli bir yardımcı olabilir.

Benzer şekilde, NewsCrypto, yatırımcıların karlı ticaret fırsatlarını tanımlamasına ve bunlardan yararlanmalarına yardımcı olmak için, ticaret eğitim kaynakları, uzman tahminleri ve gelişmiş piyasa analizi araçlarının bir karışımını sunan benzersiz bir platformdur. Platform nispeten yenidir, ancak sunduğu çok sayıda özellik sayesinde şimdiden 100.000 kullanıcıya katılmıştır.

PayPal ile Kripto Para Satın Alabilirsiniz

Muhtemelen en göze çarpan örnek P2P (Peer to peer) rotası, Paxful aracılığıyla PayPal’ı kullanarak Bitcoin ve diğer birçok kripto parayı da satın alabilirsiniz. Coinbase’in aksine, Paxful, alıcıların ve satıcıların çeşitli ödeme yöntemlerini kullanarak kripto para ticareti yapmak için bir araya geldikleri bir P2P pazar alanıdır. Paxful, işlemlerin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlamak için emanet hizmeti sağlar, ancak yine de platformda sadece iyi tanınan satıcılarla çalışmanızı öneririz.

Her durumda, kullanmak istediğiniz platformun ülkenizdeki PayPal ödemelerini desteklediğini iki kez kontrol etmek akıllıca olacaktır, çünkü bu özellik genellikle yalnızca belirli bölgelerde kullanılabilir.

Seçtiğiniz Borsaya Yatırın

Artık kripto para birimine sahip olduğunuza göre, ticarete başlama zamanı. Yapmak isteyeceğiniz ilk şey, kripto para biriminizi bir borsaya yatırmaktır. Genellikle, yeni başlayanların çoğu, merkezi bir eşleştirme motoru kullanarak güvenli bir şekilde bir kripto para birimi ile ticaret yapmanıza izin verdiği için spot borsa platformlarında işlem yapmaya başlayacaktır. En iyi tanınan kripto para birimi borsalarından bazıları Binance, Kraken ve Gemini’dir.

Ve son olarak, daima dikkatli işlem yapın ve kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla riske atmayın.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.