Yazılım Devi Palantir, Bitcoin (BTC) Yatırımı Yapacağını Açıkladı!

Tesla, Time dergisi ve WeWork gibi isimlerin en belirgin ortak yönü, kripto para piyasasına adım atmış olmaları. Bu şirketler son üç ayda, kripto para birimine önemli bir yatırım yaptığını veya bunun müşterilerden bir ödeme aracı olarak kabul edildiğini duyurdu. Son Bitcoin boğa koşusu, daha büyük bir kurumsal açıdan benimsemeye işaret etti.

Bu şirketlerin en sonuncusu, 11 Mayıs 2021’de Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul ettiğini ve aynı zamanda bilançosuna eklemek istediğini açıklayan Amerikan yazılım şirketi Palantir oldu.

Firmanın finans müdürü ve mali işler sorumlusu David Glazer’a göre, Bitcoin artık firma için bir ödeme şekli olarak eklenecek ve muhtemelen bir sonraki resmi bilançoda görünecek. Bu büyük bir haber olsa da, Glazier, şirketin bir süredir kripto para birimi kullanımını ve müşterilerden bir ödeme şekli olarak düşündüğünü doğruladığı için sürpriz olmadı.

Glazer’ın Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul etmesine ilişkin daha fazla duyurunun önümüzdeki birkaç hafta içinde yapılması bekleniyor.

Bunların yanında şirketin en son mali raporlarında, ilk çeyrekte 341 milyon dolar’lık analist beklentilerini aşan 332 milyon dolar’lık kazanç sağlandığı da bildirildi.

Mevcut Bitcoin boğa koşusu ve genel kripto ortamıyla birlikte, şirketin bir sonraki finansal raporunda Bitcoin’e dair neler olduğunu görmek ilginç olacak.

Kaynak : Zycrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.