Mart 2, 2023

Yazar Altcoin’i Yerden Yere Vurdu: “Bomboş Proje!”

Aaron Sage geçtiğimiz günlerde attığı bir tweet’te son günlerin popüler projesini yerden yere vurdu. Sage, Blur projesinini “alanda olabilecek en kötü şey” olarak yorumladı. İşte dikkat çeken yorumun detayları.

NFT’lere yakın olmasıyla tanınan yazar, Blur projesini yorumlarken “Teşvikleriyle beyninizi yıkadılar ve sizi bağlamak için size bedava para verdiler” yorumuyla dikkat çekti.

Sözlerine BLUR’un kullanıcı arayüzünü sönük olmakla eleştirerek devam eden Aaron Sage, arayüzün “sanat, proje tanımı ya da herhangi bir şeyden” yoksun bir listeyi andırdığına dikkat çekti.

Blur, Rakibi OpenSea Gibi Değil!

Ayrıca Sage, rakip platform OpenSea‘nin aksine, pazar yerinin tabandan gelen girişimlerle yaratıcıları desteklemediğini belirtmenin uygun olacağını düşündü.

Sage, BLUR’dan ya da kullanıcılarından nefret etmediğini, sadece NFT alanının paraya değil “sanat ve kültüre” odaklandığı zamanki halini özlediğinin altını çizdi.

Zirvedeki İsim Değişti

BLUR, Paradigm ve ParaFi’nin desteğiyle Ekim 2022’de faaliyete geçti ve yedi ay önce 11 milyon dolarlık tohum fonu toplamayı başardı.

Araştırma platformu Delphi Digital Şubat ayında BLUR’un piyasaya sürüldükten sadece birkaç ay sonra %53’lük bir pazar payına ulaştığını açıkladı. Bu durum, sıfır pazar yeri ücreti, telif ödemelerini atlama veya azaltma seçeneği ve hızlı NFT süpürme/silme (aynı anda birden fazla NFT satın alma işlevi) gibi çeşitli faktörlere bağlanıyor. Elbette proje tarafından yapılan airdrop’ların da pazar payının artmasında önemli bir rolü olduğuna inanılıyor.

Forbes’a göre, 14 Şubat’ta uygun kullanıcılar, arzın %12’sine denk gelen 360 milyon token’dan paylarını aldı. Her bir kullanıcı ortalama 2.943 dolar kazandı. Firma kısa süre önce 300 milyon daha dağıtılacak bir “Sezon 2” airdrop’u duyurdu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Cryptoslate
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?