Şubat 10, 2024

Yatırımcılarına Kısa Sürede Dev Kazanç Sağlayan Meme Coin Her An Tükenebilir: Dikkat!

Son iki günde, Bitcoin’in kısa süreliğine 48.000 doları aşmasının da etkisiyle genel kripto piyasasının toparlanması gözlemlendi. Bu dönemde, Solana tabanlı meme coin BONK işlem hacimlerindeki önemli artışla desteklenerek %30’dan fazla bir değer kazandı.

Ancak, Bonk’un fiyat artışının yakında sona ermesi oldukça olası gibi görünüyor. Ocak ayından bu yana, meme coin fiyatı Solana’daki kazanç realizasyonları ve bir dizi teknik kesinti sonrası belirli bir aralıkta dalgalanıyor. Fiyat, yakın zamanda 0,0000098 dolarlık güçlü bir destek seviyesinden toparlanmasına rağmen, büyük bir işlem hacmi artışıyla ivme kazandı.

Aralık ayından bu yana ilk kez, BONK fiyatı uzun süredir devam eden bir düşüş trendi kanalının üstünde belirgin bir kırılma yaşadı. Bu durum, değerinde potansiyel bir yükseliş bekleyen bazı tanınmış trader’ların ilgisini çekti. Ayrıca; yatırımcılar, çeşitli diğer faktörler nedeniyle de olumlu bir eğilim içinde.

Yatırım araçları olarak kullanılan Bollinger Bantları ve RSI gibi teknik göstergeler de yükseliş eğilimini destekleyen sinyaller veriyor. Ancak, yatırımcıların kazanç realizasyonuna gitmesi rallinin uzun sürmeyeceğine işaret ediyor.

Yatırımcıların BONK ve 1000BONK’ta kazanç realizasyonu yapması, genel piyasa toparlanmasından sonra yaşanan büyük kısa pozisyon kapatmaları sonrası, birçok uzun pozisyonun likide edilmesine yol açtı. Bu durum, meme coin fiyatında bir düzeltme veya trend değişikliği olabileceğine dair bir gösterge.

Şu anda BONK, 0,0000128 dolar seviyesinden işlem görüyor ve bazı erken kazançları geri veriyor gibi görünüyor. Son 24 saatte, işlem hacmi %330 oranında bir artış göstererek yatırımcıların bu coine olan ilgisini yansıtıyor.

Son rallinin ardındaki diğer önemli gelişmeler arasında, Armada’nın ödülleri duyurusu yer alıyor. Buna göre, Bonk sahipleri, BonkBot, SVB ve BONKswap gibi topluluk tarafından geliştirilen Ekosistem ürünlerinden ödüller kazanabilecek. “Katılımcı BONK Ekosistem Ürünlerinin başarısı, BONK’larını kilitleyen kullanıcılara daha fazla ödül ve daha uzun süre kilitlemeyi tercih eden kullanıcılara havuzdan artırılmış ödüller anlamına gelir!” ifadesiyle Bonk, kullanıcılarına daha fazla teşvik sunuyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere son eklemeler arasında BONKsquares ve Bonk Art gibi yeni gelişmeler de meme coin için dikkat çekiyor. Bugün itibarıyla meme coin’in piyasa değeri 850 milyon doları aştı.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?