Eylül 22, 2023

Yatırımcıların Gözünden Kaçan Altcoin’den Beklenmedik Ralli: %10 Fırladı!


Zilliqa (ZIL) fiyatı 0,0165 dolar yatay destek alanından bir kırılma kaydetti. Şimdi azalan bir direnç çizgisinden çıkma sürecinde.

Günlük zaman dilimi, yatay destek alanının geri kazanılmasını destekliyor. Ek olarak fiyatın artma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Zilliqa Fiyatı Uzun Vadeli Destekten Kopmaktan Kurtuldu

Altcoin fiyatı yılın başından bu yana 0.0165 dolar bölgesinin üzerinde işlem görüyor. Bu süre zarfında, bölgede birkaç kez sıçrama yaptı. Ancak her sıçrama, bir zayıflık işareti olarak kabul edilen daha düşük bir yüksekliğin oluşmasına yol açtı. Yüksekler azalan bir direnç çizgisi oluşturuyor.

Geçen hafta, kripto para biriminin 0,0165 dolar bölgesinden aşağı kırıldığı görüldü. Ancak, uzun bir alt fitil (yeşil simge) oluşturdu ve hemen ardından bölgeyi geri aldı. Şimdi, fiyat azalan direnç çizgisinden çıkma sürecinde. Bu tür sapmalar ve geri kazanımlar yükseliş işaretleridir. Dahası genellikle trendin tersine dönmesine neden olurlar. Her durumda, ZIL‘in yükseliş trendinin tersine döndüğünü teyit etmek için azalan direnç çizgisinin üzerinde kapanması gerekiyor.

Zilliqa

Bu görünüşte yükseliş fiyat hareketine rağmen, RSI hala belirsizdir. RSI, yatırımcıların bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu değerlendirmek ve bir varlığın biriktirilip biriktirilmeyeceğini veya satılıp satılmayacağını belirlemek için kullandıkları bir momentum göstergesidir. 50’nin üzerindeki okumalar ve yükseliş eğilimi boğaların hala avantajlı olduğunu gösterirken, 50’nin altındaki okumalar bunun tersini gösterir.

Gösterge artıyor olsa da hala 50’nin altındadır. Azalan direnç çizgisinin üzerinde bir kapanış ve 50’nin üzerinde bir RSI hareketi trendin yükseliş yönünde olduğunu teyit edecektir.

ZIL Fiyat Tahmini: Çift Dip Artışa Yol Açıyor

Günlük zaman dilimi teknik analizi artışın devamını destekliyor. Bunun iki ana nedeni vardır.

İlk olarak, fiyat bir yükseliş modeli olarak kabul edilen bir çift dip oluşturdu. İkili dip, 0,0165 dolarlık yatay destek alanının geri kazanılmasına neden olan artışı katalize etti.

İkinci olarak, çift dip RSI’daki (yeşil çizgi) yükseliş sapması ile birleştirildi. Bu, bir fiyat düşüşü bir momentum artışıyla birleştirildiğinde ortaya çıkan bir yükseliş olayıdır.

Bu genellikle yükseliş trendinin tersine dönmesine yol açar. ZIL durumunda, kısa vadeli azalan direnç çizgisinden bir kopuşa neden oldu.

Artış devam ederse, bir sonraki en yakın direnç alanı, mevcut fiyattan ölçülen %13’lük bir artış olan 0,0200 dolar olacaktır.

Bu yükseliş ZIL fiyat tahminine rağmen, artışın sürdürülememesi şu anda 0.0160 dolar seviyesinde olan direnç çizgisine bir düşüşe neden olabilir.

Bu, mevcut fiyattan ölçüldüğünde %10’luk bir düşüş olacaktır.

Kaynak : BeInCrypto

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?