Mart 2, 2023

Yatırımcıların Gözü Bu Üç Altcoin’de: Mart Ayında Yükselişe Geçebilirler!


Önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin de dahil olmak üzere bu alandaki çoğu altcoin, çok dar bir aralıkta işlem gördükleri için durgun piyasa davranışından etkilendi. Bununla birlikte, altcoin piyasa değeri 2023’ün başından bu yana artıyor ve yükseliş aralığına girdi. Sonuç olarak, balinalar şimdiden büyük kârlar elde etti. Dahası önümüzdeki günlerde önemli bir kırılma beklenmesi mümkün.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere şu anda 600 milyar dolara çok yakın seyreden altcoin piyasa değeri, yükselen bir şekilde işlem görüyor. Yatay eğilime rağmen, seviyeler yükseliş bölgeleri içinde yukarıda tutulmuştur. Dolayısıyla, Cardano, Maker ve Fetch.AI gibi birkaç altcoinin geçtiğimiz ay boyunca büyük balina faaliyetlerine tanık olmasının nedeninin bu olması mümkün.

Balina işlemleri, ADA, MKR ve FET altcoinleri için kaydedildi. Balina aktivitesi bir önceki yıla göre %68 oranında artarken, ADA balina aktivitesi %47 oranında artmıştır. Bu aktivitesinin lideri, balina birikiminde yaklaşık %400’lük büyük bir artışa tanık olan Fetch.ai‘dir.

Büyük balina birikiminin ancak yaklaşan piyasa eğiliminin farkında olmaları veya ağ yükseltmeleri hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmaları durumunda gerçekleşme ihtimali mevcut. Bununla birlikte, boğalar uyanık kalıyor gibi görünüyor. Bununla birlikte doğru zamanda harekete geçebilme ihtimalleri var. Tanınmış bir analist olan Micheal van de Poppe’nin haklı olarak söylediği gibi, piyasalar yükselmeye başladığı için Bitcoin fiyatı 22.600 doların altına düşmeyebilir.

Kaynak : CoinPedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?