Yatırımcıların Gözdesi Olan Meme Coin Zirveyi Görmeyi Hedefliyor: İşte Beklenen O Seviyeler!


Kripto para piyasaları erken bir boğa koşusu evresine giriyor ve fiyatlar potansiyel dalgalanmalardan önce dengeleniyor. Bu piyasa trendinin ortasında, bir kripto para birimi büyük ilgi gördü. Bu varlık PEPE. 1300’lük etkileyici bir artışla PEPE, bu en önemli nedenlerle yakında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmaya hazırlanıyor.

PEPE Dalgalanmasının Arkasındaki Temel Faktörler

PEPE, Dogecoin ve Shiba Inu gibi diğer meme coinlerden ayrılarak önceki direnç seviyelerini aştı. Meme coin geçtiğimiz yıl fiyatında %1300’lük kayda değer bir artış yaşadı. Buna rağmen, 0,0000080 doların üzerindeki ivmesini sürdürmekte zorlandı.

Son zamanlarda, PEPE token’ının toplam arzı 180,7 trilyondan 178,7 trilyona düşmüştür. Arz ve talep dinamikleri kripto para birimi performansını büyük ölçüde etkilemektedir. Bu nedenle, bu azalmanın potansiyel olarak bir fiyat artışına katkıda bulunması olası.

Dikkate değer bir diğer faktör de, PEPE coin’in son hareketinden bu yana geçen ortalama süreyi gösteren bir metrik olan “meme coin yaşı”. Bu ay boyunca, meme coin yaşı sürekli olarak artmıştır. Bu da daha fazla yatırımcının tokenlarını satmak yerine ellerinde tuttuğunu göstermektedir.

Bu arada, artan meme coin yaşı, PEPE coin’in uzun vadeli beklentilerine yönelik artan yatırımcı güvenini yansıtmaktadır. Şu anda PEPE coin, token arzı ve talebi arasındaki dengeyi koruyarak bir konsolidasyon aşamasındadır.

Yükseliş Momentumu Potansiyel Yükselişe İşaret Ediyor

Yakın tarihli bir tweet gönderisinde Kripto analisti Bear Girl Crypto, 20 günlük Üstel Hareketli Ortalamanın (EMA) 0.0000079 dolarda yukarı doğru trend gösterdiğini belirtti. Analize göre, bu yükseliş momentumu EMA20 seviyesinin yakınında devam ederse, fiyatın 0.00001 dolar işaretini aşma olasılığı var.

Böyle bir hareket, PEPE çiftini 0,000014 dolar ve hatta potansiyel olarak 0,000017 dolar seviyesindeki kilit direnç seviyelerine doğru itebilir. Ek olarak, Göreceli Güç Endeksi (RSI) nötr bölgenin üzerindedir. Bu da alıcılar için elverişli bir ortam olduğunu göstermektedir.

Şu anda, Pepe coin 0,000008 dolar değerinde ve fiyatında %1,35’lik bir düşüşe işaret ediyor. Son 24 saat içinde 613.587.365 dolarlık bir işlem hacmi kaydetti.

Kaynak : CoinPedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?