Nisan 2, 2024

Yatırımcıların Gözde Meme Coin’i Düşüşe Geçti: Gözler Toparlanmada, İşte Analizler!

Kripto para birimi Dogwifhat (WIF) kayda değer bir düşüş yaşayarak %12,42’lik bir düşüşle şu anki fiyatı olan 3,85 dolara geriledi. Bu düşüş, daha geniş kripto piyasasının %5,85’lik düşüşünü keskin bir şekilde yansıtıyor. Özellikle piyasanın genel hareketinin arka planında düşük performansa işaret ediyor. Meme coin ayrıca Bitcoin (BTC) karşısında %8,31 oranında düşerek gün içindeki düşüş momentumunu vurguladı.

Günün kayıplarına rağmen, Dogwifhat son haftalarda ve aylarda yukarı yönlü bir yörüngede ilerliyor. CoinGecko’nun verilerine göre, son 30 günde %200,07’lik önemli bir artış ve geçtiğimiz yıl %2167,87’lik bir fiyat artışı kaydetti. Dogwifhat, 31 Mart 2024’te tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,80 dolara ulaşarak önemli büyüme potansiyelini ve piyasa ilgisini vurguladı.

Dogwifhat

Piyasadaki genel olumlu havaya rağmen, WIF token son 24 saat içinde bir düşüş yaşadı. Açılışını 4,41 dolardan yapan token, kısa bir süre için günlük en yüksek seviyesi olan 4,48 dolara kadar yükseldi. Ancak, düşüş eğilimli güçlerin devreye girmesiyle ivme değişti ve WIF’in fiyatı 3,82 dolar gibi keskin bir düşüş yaşadı. Fiyat o zamandan beri 3,85 doların biraz üzerinde seyrederek bir miktar istikrar buldu.

Bu son düşüş, düşüş baskısı devam ederse derinleşebilir ve potansiyel olarak gün içi en düşük seviyedeki acil destek seviyesini kırabilir. Diğer taraftan, yükseliş eğilimi günün zirvesini zorlayabilir ve potansiyel bir direnç noktası olarak belirleyebilir. Trader’lar WIF’in bundan sonra hangi yöne gideceğini görmek için yakından izlerken tokenın gelecekteki hareketleri bu kritik seviyelere bağlı.

WIF/USD Teknik Analiz

WIF token 4 saatlik grafikte önemli bir dalgalanma sergileyerek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,8 dolar ile iki haftanın en düşük seviyesi olan 1,95 dolar arasında gidip geliyor. Zirveye ulaştıktan sonra token, fiyatının %78,6 Fibonacci geri çekilme seviyesine meydan okumasıyla düşüş aşamasına girdi.

Şu anda piyasa kritik bir noktada; WIF token’ın fiyatı bu seviyenin altında kapanırsa, yeni bir destek bölgesi olarak hizmet edebilecek olan 3,10 dolardaki % 50 Fibonacci seviyesine doğru ineceği tahmin ediliyor. Tersine, %78,6 seviyesinin üzerinde bir kapanış, tokenı tüm zamanların en yüksek seviyesine ve potansiyel olarak ötesine taşıyabilir.

Teknik göstergeler düşüş momentumunu daha da belirginleştiriyor. Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesi belirgin bir şekilde aşağı yönlü eğilim gösteriyor ve MACD çizgisi sinyal çizgisinin altında 0,1034’te yer alarak düşüş potansiyelinin devam ettiğine işaret ediyor. Bu durum, histogramın sıfır çizgisinin altında genişleyen kırmızı çubuklarıyla desteklenerek düşüş piyasası hissiyatını güçlendiriyor.

Benzer şekilde, Stokastik Göreceli Güç Endeksi (RSI) sinyal çizgisinin altında ve aşırı satım bölgesinde 10,67 değeriyle düşüş eğiliminin altını çiziyor. Bu konumlandırma, mevcut hissiyat düşüş yönünde olsa da, potansiyel bir tersine dönüş veya yakında geri sıçrama için yer olabileceğini gösteriyor.

Bu tür bir aşırı satım durumu genellikle momentumdaki bir değişimden önce gelir ve yatırımcıların alım satım kararları vermeden önce WIF’in fiyat hareketini tersine dönüş belirtileri açısından dikkatle gözlemlemelerini çok önemli hale getirir.

Kaynak : CoinEdition
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?