Ekim 4, 2023

Yatırımcılar Popüler Altcon’i Resmen Terk Etmeye Başladı: İşte Nedeni!


Bir Ethereum (ETH) balinasının bir borsaya büyük miktarda token aktarmasının ardından olası bir satıştan korkuluyor. Balina takip platformu Whale Alerts tarafından bugün erken saatlerde paylaşılan bir gönderiye göre, bir balina bilinmeyen bir cüzdandan Binance’e 64.000 ETH transfer etti.

Gönderide ayrıca, transfer edilen ETH’nin yaklaşık 104.970.266 dolar değerinde olduğu vurgulandı. Bununla birlikte, aynı zamanda, Whale Alerts bir X gönderisinde 100.000 ETH’nin Binance‘ten kaldırıldığını ve bilinmeyen bir cüzdana aktarıldığını da paylaştı. Ne yazık ki bu durum tereddütlü yatırımcıların fikrini değiştirmişe benzemiyor.

Yatırımcılar Terk Ediyor

ETH sahipleri, olası bir satış beklentisiyle ETH varlıklarının bir kısmından kurtulmaya başladı bile. CoinMarketCap, haber yazıldığı sırada ETH’nin son 24 saatlik işlemlerde fiyatının %1,34 oranında düşmesinin ardından 1.644,73 dolardan işlem gördüğünü belirtti.

Bu, altcoin liderinin aynı süre zarfında 1.667,58 dolarlık en yüksek fiyatı belirledikten sonra 24 saatlik en düşük fiyatı olan 1.630,74 doların hemen üzerinde işlem gördüğü anlamına geliyordu. Ayrıca ETH, geçtiğimiz gün boyunca 24 saatlik işlem hacminde %29’dan fazla bir düşüş yaşadı. Bu, token’ın gün içi hacminin haber yazıldığı sırada yaklaşık 5,23 milyar dolar olarak gerçekleştiği anlamına geliyordu.

ETH’nin fiyatındaki son düşüş, en büyük rakibi Bitcoin (BTC) karşısında da yaklaşık %3,08 oranında değer kaybetmesine neden oldu. Buna rağmen ETH, son yedi gün içinde %3,43’lük bir fiyat artışı sağlamayı başardı. Kripto para birimi ayrıca aylık zaman diliminde %0,36 oranında yeşil renkteydi.

Teknik açıdan bakıldığında, Ethereum son 3 günlük işlemlerde 1.690 dolar destek seviyesinin altına düştü. Ayrıca, günlük hareketli ortalama yakınsama/ıraksama (MACD) göstergesi, günlük MACD çizgisi günlük MACD sinyal çizgisine yaklaşırken ETH’nin fiyatının düşmeye devam edebileceğini gösterdi.

Bu 2 çizginin kesişmesi, mevcut düşüş eğiliminin devam ettiğini gösterebilir. Bu senaryoda, ETH önümüzdeki 7 gün içinde 1.580 dolar destek seviyesini yeniden test edebilir. Bu düşüş tezi, ETH’nin yakın zamanda ulaşılan 1.690 doların üzerinde bir pozisyon alabilmesi halinde geçersiz kılınabilir.

Altcoin’in fiyatı bu kayda değer fiyat noktasının üzerine çıkabilirse, takip eden birkaç gün içinde yükselmeye devam edebilir. Bu da ETH’nin bir sonraki bariyer olan 1.790 dolara ulaşmaya çalışmasına neden olabilir.

Kaynak : CoinEdition

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?