Yatırımcılar Kriptolarını Paraya Mı Çeviriyor? Nicholas Merten, Balinalar ve Trader’ların Likidite Değişikliklerini Açıkladı

0

Kripto Analisti Nicholas Merten, kripto pazarındaki likiditenin Bitcoin’den altcoin’lere kaydığını söylüyor.

Merten, 444.000 YouTube abonesine, Bitcoin’in; 2021’in ilk birkaç ayından, BTC’nin çılgınca yükseliş modelinin kesintiye uğradığı Nisan ayının ortalarına kadar, sürekli olarak yeni yüksek tepe ve yeni yüksek dip fiyatlara ulaştığı bir modele yerleştiğini açıkladı.

Trend tersine dönüyor ve likidite piyasanın dışına çıkmaya başlıyor. Ya insanlar para kazanıyor ve oyuna geri dönmüyor ya da başka bir yere gidiyor. Ve hepinize karşı dürüst olmalıyım: İnsanlar ne kadar yatırımcıların sadece kriptolarını paraya çevirdiklerini, sahile gittiklerini, emekli olduklarını düşünseler de, hayır durum bu değil. Balinalardan günlük yatırımcılara kadar kripto piyasasında bu durumda olan çoğu insan sermayelerini diğer kripto para birimlerine devrediyor. Yani daha spesifik olursak, altcoin’lere.”

Merten bunların yanı sıra, Ethereum’un (ETH) nisan ayında elde ettiği kazanımları bile geride bırakacağını tahmin ederek daha ileri bir hızlanma için hazırlandığını öne sürüyor. Ayrıca, Bitcoin fork’u Litecoin’in (LTC), Bitcoin (LTC/BTC) paritesinde etkileyici kazançlar elde etmeye hazır olduğuna dikkat çekiyor.

Yatırımcının izlenecek altcoin listesinde bir sonraki coin, en son güncellemesi olan Uniswap v3’ü bu çarşamba başlatan merkezi olmayan borsa (DEX): Uniswap (UNI). Merten, yeni güncellemenin UNI için: “Bitcoin’e karşı önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerinin üzerinde bir çıkış için katalizör” sinyali verebileceğini söylüyor.

Merten ayrıca en iyi oracle projesi Chainlink’le (LINK) ilgili de yükselişe geçmiş durumda. CoinMarketCap verilerine göre, yazım sırasında LINK son yedi günde %30’dan fazla artarak 48 dolar seviyesine ulaşmış durumda.

Analist, gözler hala yukarıda da bahsedilenler gibi büyük hacimli coin’lerde olsa da, orta ve küçük ölçekli projelerin de yakın gelecekte güçlü ralliler ile karşı karşıya kalabileceğini belirtiyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın