Mart 9, 2021

Yatırımcılar Hangi Kripto Paranın Yükselişe Geçmesini Bekliyor?


Son güncellenme : 09.03.2021 - 19:24

Bitcoin fiyatı son birkaç gündür yükselişte, ancak yatırımcılar dikkatlerini Cardano’ya (ADA) çevirmiş gibi görünüyor. En azından, kripto para aracılık şirketi Voyager Digital tarafından yürütülen ilk Dijital Varlık Yatırımcı Duyarlılığı Anketi’nin ortaya koyduğu veriler bu yönde.

Verilere göre, ankete katılan yatırımcıların %31.8’i kendilerini Cardano’da “daha boğa” (yükseliş görünümü) olarak tanımlarken, Bitcoin için bu sayı %22.2. Geçen ay, Cardano tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.48 dolar’a ulaştı ve piyasa değeri açısından üçüncü en büyük kripto para birimi oldu. Anketin üçüncü ve dördüncü sırasında %12.2 ile Ethereum ve %6.3 ile Polkadot yer alıyor.

Voyager Digital CEO’su Steve Ehrlich, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu, kullanıcı tabanımızın hem yatırım hem de ticaret açısından kripto para birimlerine olan heyecanını açıkça gösteriyor” dedi ve ekledi:

“Elbette bugünlerde herkes Bitcoin hakkında konuşuyor, ancak Cardano’nun onun önünde geldiğini görmek bizim için gerçekten büyük bir sürpriz oldu.” 

Bununla birlikte, ankete katılanların %60’ı Bitcoin ve diğer dijital varlıkların altın (%8), hisse senetleri (%6) ve üst düzey devlet tahvilleri (%1) gibi değerli metalleri geride bırakarak en büyük değer deposunu temsil ettiğinden emin.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?