Yatırımcılar Hala Altkoinleri Tercih Etmiyor

0
402

Bitcoin fiyatı yukarı yönlü ivme göremediğinden, kripto piyasası kısa vadede daha derin bir gerileme riski altındadır. Bitcoin fiyatı uzun bir süre boyunca 6.000 Dolar seviyesini korurken, altkoinler daha fazla dezavantaj görmeye devam etti.

Tanınmış yatırımcılardan DonAlt şunları söyledi:

“BTC yukarı, aşağı veya yana gidebiliyor gibi görünüyor. Altkoinler ise aşağı, aşağı veya aşağı gidebiliyor.

Bitcoin fiyatı, özellikle yüksek riskli varlıklara yönelik iştah azalması nedeniyle geç bir düşüş göstermiştir. Altcoinler, yatırımcıların almak istemedikleri ek bir risk oluşturmaktadır.

7 Mart’tan bu yana, yaklaşık üç hafta içinde, kripto pazarının değeri 264 milyar Dolar’dan 175 milyar Dolar’a, yaklaşık 89 milyar Dolar düştü.

Sonuç olarak, yatırımcılar Tether gibi istikrarlı paralara akın etti. Altcoinler hem USD hem de bitcoin’e karşı düşük performans gösterdi.

Bitcoin fiyatındaki %5’lik bir düşüşün ardından, teknik analistler yakın vadede Bitcoin için sert bir düşüş bekliyorlar. Kripto tüccarı Michael van de Poppe’ye göre, Bitcoin için güçlü destek seviyeleri 5.800 Dolar ve 5.250 Dolar olarak belirlendi.

Dağıtım paterni ve 6.900 Dolar’lık alan açık bir şekilde geçilemedi. İlk destek noktası yaklaşık 6.000-6.100 Dolar’da. Destek için birincil seviye 5.800 Dolar ve daha sonra 5.250 Dolar seviyesidir.

FTX’teki altcoin endeksi sürekli vadeli işlemlerinde, sadece 43 gün içinde altcoin pazarında yüzde 56’lık büyük bir düşüş kaydedildi. 2017’den beri görülmeyen seviyelere düştü.

Kripto pazarındaki tüm borsalar ve varlıklar arasında alım emirleri ve satın alma talebi açık bir şekilde yok. Bu da yakın vadede tüm varlık sınıfını vurma olasılığını artırıyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın