Yatırımcılar Dikkat! Yanlışlıkla Alınan UNI Token Fiyatında İnanılmaz Artış

0
290

Kripto sektöründe sık sık gündeme gelen ilginç olaylar yaşanıyor. Bu kez tabiri caizse yanlışlıkla yükselen bir token ile karşı karşıyayız. Uniswap’ın UNI’si ile aynı koda sahip bazı token’lar değerde bir artış gördü. Ancak bunlardan biri dikkat çekici şekilde yükseldi. Detaylar haberimizde.

UNI (en sonuncusu), en büyük merkezi olmayan değişim protokolü ve otomatik piyasa yapıcı Uniswap’in yönetim token’ıdır.

Daha önce bildirdiğimiz üzere, özellikle 1 Eylül’den önce Uniswap kullanan herkes şu anda her biri 5 dolarlık bir fiyattan işlem gören 400 UNI token’ı aldığından, token sektörde muazzam bir yankı uyandırdı.

Ama dikkat çeken başka bir ayrıntı daha var. Uniswap’in token’ıyla aynı kodu taşıyan ancak Unicorn Token adlı bir token, inanılmaz bir artış gösterdi. Unicorn tokeninin fiyatı birkaç dakika içinde yaklaşık 0,001 dolar’dan 5 dolara yükseldi ve aslında çöküşe geçmeden önce bir süre bu şaşırtıcı oranda işlem gördü.

Bir İnsan Hatası Mı?

Bir insan hatası, olanların en açık ve olası açıklaması gibi görünüyor. Kafası karışmış yatırımcılar, Uniswap’in yeni UNI token’ını ayrıntılara fazla dikkat etmeden satın alma umuduyla piyasaya koşmuş olabilir.

Ayrıca token’ın çoğunlukla nispeten daha az bilinen bir kripto para borsasında alınıp satıldığını ve 46 milyon dolarlık 24 saatlik bir hacim oluşturduğunu da belirtmek gerekir.

Karşılaştırmak gerekirse, token’ı destekleyen diğer tek borsa, 24 saatlik hacmin 5.000 Dolarından daha azını oluşturuyor. Her durumda, Universe Token gibi aynı koda sahip diğer token’lar da muhtemelen aynı nedenden ötürü değerlerinde hafif bir artış gördü.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın