Yatırımcılar Dikkat: Dogecoin Rakibi için Kırmızı Alarm, 16 Ayın En Kötü Haftasına Hazırlanıyor!

Shiba Inu (SHIB), uzun bir süredir rakibi olan Dogecoin (DOGE) karşısında en kötü haftalık performansını sergiliyor. Bu nedenle son bir yıldan fazla bir süredir yaşadığı en kötü dönemlerden birini yaşıyor. Son yedi gün içinde SHIB, DOGE karşısında yaklaşık %16’lık şaşırtıcı bir kayıp yaşadı. Bu kayıp popüler meme coin için önemli bir gerilemeye işaret etti. Bu gerileme, Şubat sonundan bu yana DOGE karşısındaki değerinin %110’un üzerinde artarak 0,000235 seviyesine ulaşan Shiba Inu için kayda değer bir büyüme döneminin ardından geldi. Bununla birlikte, SHIB‘in değerindeki son düşüş, birkaç temel faktöre bağlanabilir.

İlk olarak, DOGE güçlü bir performans sergileyerek analistlerin “alfa davranışı” olarak adlandırdığı durumu gösterdi ve hafta boyunca fiyatını %11,5 artırdı. Buna karşılık, Shiba inu hafta sonunda %6’lık bir düşüş yaşadı ve bu da momentumda DOGE lehine bir kayma olduğunu gösteriyor.

dogecoin fiyat analizi

İkinci olarak, meme kripto para birimlerindeki son ralli sırasında, özellikle de SHIB’in etkileyici %400’lük büyümesi sırasında genişleyen SHIB ve DOGE arasındaki fark şimdi daralma belirtileri gösteriyor. Bu yakınsama, DOGE‘nin kaybettiği zeminin bir kısmını geri kazanmasıyla birlikte iki token arasındaki rekabetin dengeye geldiğini gösteriyor.

Tarihsel olarak Nisan ayı Dogecoin için elverişli bir ay olmuştur. Bu analistlerin son incelemelerde dikkat çektiği bir eğilimdir. Bunu akılda tutarak, ortaya çıkan soru SHIB’in DOGE’ye kıyasla, potansiyel olarak DOGE’nin daha geniş bir yeniden değerlenmesi çerçevesinde düşmeye devam edip etmeyeceği veya her iki token’ın de farklı hızlarda düşüşler yaşayıp yaşamayacağıdır.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?