Yatırımcılar Dikkat: Bu Altcoinler İçin Artış Kapıda Mı!


Solana (SOL), Chainlink (LINK), Stacks (STX), Cosmos (ATOM) ve Oasis Network (ROSE) kripto alanında önemli yarışmacılar olarak ortaya çıktı. Bu kripto para birimlerinin fiyatlarının önümüzdeki hafta önemli bir artış yaşayabileceğine dair güçlü göstergeler var.

Solana (SOL)

SOL, son 24 saatlik işlemlerde fiyat düşüşü yaşayan ilk 10 kripto para biriminden biri. Haber yazıldığı sırada Ethereum rakibi %1,05’lik bir fiyat düşüşünün ardından 19,30 dolardan işlem görüyor. Bu da SOL’un haftalık performansını -%7,58 ile daha da kırmızıya çekmeyi başardı.

kripto para

SOL’un fiyatı 18,99 dolar ile önemli bir destek seviyesinin üzerinde seyrediyordu. Bu seviye, günlük 18,77 dolarlık en düşük seviyeye ulaştığında bugünkü işlem seansının başlarında zaten kırılmıştı. O zamandan bu yana, trader’lar ve yatırımcılar altcoin’in fiyatını başarıyla geri kazanmıştı.

Bununla birlikte, günlük grafikte 20 EMA çizgisinin altında işlem gören 9 EMA çizgisi, SOL’un fiyatının kısa vadeli bir düşüş döngüsünde olduğunu ve önümüzdeki 24-48 saat içinde düşmeye devam edeceğini gösterdi. Bununla birlikte, SOL’un fiyatının önümüzdeki 2 gün içinde daha da iyileşme olasılığı hala var.

Günlük grafikteki RSI çizgisi aşırı alım bölgesine doğru pozitif eğimliydi. Önümüzdeki 48 saat içinde RSI SMA çizgisinin üzerinde kapanış yapabilirse, SOL’un fiyatı bir sonraki direnç seviyesi olan 20 dolara tırmanabilir. Tersine, SOL’un fiyatı tekrar 18,99 doların altına düşerse, 17,50 dolarlık bir sonraki destek seviyesine düşecektir.

Chainlink (LINK)

LINK, geçtiğimiz gün fiyat kaybı yaşayan bir başka kripto para birimi oldu. Altcoin, fiyatındaki %0,80’lik düşüşün ardından haber yazıldığı sırada yaklaşık 6,30 dolar değerindeydi. Buna rağmen LINK, hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) karşısında sırasıyla %1,20 ve %1,07 oranında güçlenmeyi başardı.

LINK’in günlük grafiğinde, onaylanması halinde altcoin fiyatının yakın gelecekte 7,312 dolara doğru bir hamle yapabileceğini gösteren bir yükselen alçalan kama formasyonu oluştu. Ancak, 9 EMA çizgisinin 20 EMA çizgisinin altında konumlanmasıyla teknik göstergeler hala düşüş eğilimini işaret ediyordu. Buna ek olarak, RSI hattı RSI SMA hattının altında işlem görüyordu.

LINK’in fiyatı önümüzdeki 24-48 saat boyunca en yakın destek seviyesi olan 6,193 doların üzerinde kalabilirse, 7,312 dolara tırmanmadan önce günlük grafikte 9 EMA çizgisine doğru 6,56 dolar civarında bir hareket yapabilir. Öte yandan, mevcut destek seviyesinin altındaki bir günlük mumu kapatmak, LINK’in fiyatının 5,62 dolara düştüğünü görecektir.

Stacks (STX)

Haber yazıldığı sırada STX‘in fiyatı %5’in biraz altında. Sonuç olarak, altcoinin fiyatı 0,5813 dolar seviyesinde. Bu, kriptonun 24 saatin en yüksek seviyesi olan 0,6131 dolardan ziyade günlük en düşük seviyesi olan 0,5766 dolara çok daha yakın işlem gördüğü anlamına geliyordu.

STX’in fiyatındaki düşüş, iki piyasa liderine karşı zayıflamasına da neden oldu. Sonuç olarak STX, BTC karşısında %2,98 ve ETH karşısında %3,08 değer kaybetti.

STX’in günlük grafiğindeki teknik göstergeler de haber yazıldığı sırada düşüş sinyalleri veriyor. Günlük RSI çizgisi, günlük RSI SMA çizgisinin oldukça altında işlem görüyor. Bununla birlikte aşırı satım bölgesine doğru dik bir şekilde eğimli. Bu arada, 9 günlük EMA çizgisi 20 günlük EMA çizgisinin altında işlem görüyor ve daha uzun EMA çizgisinden kopuyordu.

STX’in fiyatının düşebileceği bir sonraki destek seviyesi 0,5235 dolar iken, altcoin’in fiyatı için yukarı yönlü hedef 0,6770 dolardır. STX’in fiyatı 9 günlük ve 20 günlük EMA çizgilerinin üzerine çıkabilirse, yakın gelecekte 0,8354 dolara yükselebilir. Öte yandan, yukarıda belirtilen desteğin 0,5235 doların altına düşmesi, fiyatın 0,3304 dolara düşmesine neden olacaktır.

Cosmos (ATOM)

ATOM, son 24 saatlik işlemlerde kazanç kaydeden birkaç ilk 100 kripto paradan biri. Bu, ATOM’un %1,20’lik bir fiyat artışının ardından yaklaşık 10,49 dolar değerinde olduğu anlamına geliyordu. Ancak, geçtiğimiz günkü başarılı performansına rağmen altcoin’in haftalık performansı -%4,12 ile hala kırmızı bölgede yer alıyor.

ATOM’un fiyatı, bugünkü işlem seansının başlarında seviyeye dokunduktan sonra 10,275 dolarlık destek seviyesinden toparlandı. Sonuç olarak, günlük RSI çizgisi eğiminin negatiften pozitife döndüğünü gördü. Bu da altcoin fiyatı için kayda değer bir yükseliş bayrağı.

Günlük RSI çizgisi önümüzdeki 24 saat içinde RSI SMA çizgisinin üzerine çıkarsa, ATOM’un fiyatı 10.709 dolara yükselebilir. Öte yandan, mevcut destek seviyesinin altına düşülmesi, ATOM’un fiyatının önümüzdeki birkaç gün içinde 9.751 dolara düşmesine neden olacaktır.

Oasis Ağı (ROSE)

ROSE, geçtiğimiz işlem gününde kayıp yaşayan bir başka kripto oldu. Haber yazıldığı sırada ROSE, %1,59’luk bir fiyat düşüşünün ardından 0,05101 dolar değerinde. Sonuç olarak, altcoin’in haftalık performansı %7’den fazla düştü.

Buna ek olarak, ROSE hem BTC hem de ETH karşısında sırasıyla %0,46 ve %0,59 oranında zayıfladı. 30’un üzerinde bir artışın ardından, ROSE’un 24 saatlik işlem hacmi haber yazıldığı sırada 14.265.714 dolar seviyesinde bulunuyor.

ROSE’un fiyat hareketi son 2 haftadır yatay seyrediyor. Bu da altcoin fiyatının yakında bir kırılma yaşayacağını gösteriyor olabilir. Buna ek olarak, ROSE’un fiyatı 0,04876 dolarlık destek seviyesinin hemen üzerinde seyrediyor. Boğaların önümüzdeki iki gün içinde kendilerini yeniden tanıtması, ROSE’un fiyatının 0,05639 doların üzerine çıkmasına neden olabilir.

Kaynak : CoinEdition

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?