Şubat 24, 2023

Yatırımcılar Büyük Güncellemeler Öncesi Bu Altcoin’e Akın Etti!

IOTA ekosistemine ait yerel token MIOTA, bugün hafif bir fiyat artışı kaydetmeyi başardı. Rakip diğer altcoin’ler düşüş kaydederken yaşanan bu fiyat artışı olumlu karşılandı.

MIOTA hafif bir geri çekilmeden önce 0,253 dolardan 0,266 dolara kadar yükseldi. Haber hazırlandığı sırada, IOTA son 24 saatte %3,69 artışla 0,261 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Token aynı şekilde son yedi günde %10,49 artış gösterdi.

Bu yükselişin temel nedenlerinden birisi ise ekosistemde gerçekleşen büyük 2023 güncellemeleri olduğu tahmin ediliyor. Trader’lar bu güncellemeleri yükseliş yaratabilecek bir detay olarak yorumluyor

IOTA (MIOTA) Büyük Güncellemelere Hazırlanıyor

2023’te yapılması planlanan bir dizi güncellemeden ilki, DeFi ve NFT’ler için ağ kullanımını iyileştirmesi ve ayrıca değerin Katman 1’den Katman 2’ye değiş tokuş edilmesine olanak sağlaması beklenen ShimmerEVM’nin piyasaya sürülmesidir.

Shimmer ağı, geçen yıl Eylül ayında faaliyete geçmesinden bu yana 100’den fazla projeye ev sahipliği yaptı.

İkinci güncelleme ise blok zincirini çok defterli bir varlığa dönüştürerek herkesin Katman 1’de token veya NFT basmasına ve Katman 2 akıllı sözleşme zincirleriyle etkileşime girmesine olanak sağlamayı uman IOTA Stardust yükseltmesidir.

Üçüncü olarak, Firefly cüzdanı, para basma, NFT’leri ve token’ları Katman-1 ve Katman-2 ağlarına gönderme ve çalışmalarda oylama ve yönetişim gibi yeni özelliklerle yeteneklerini güçlendirecek.

Kısa süre önce piyasaya sürülen Firefly Shimmer (v2.1.0) cüzdan beta 1, bir yönetişim oylama sistemi ve bir NFT galerisi gibi yeni özelliklere sahiptir. Ayrıca yeni yerel token’ların oluşturulmasına da olanak sağlıyor.

Hissiz bir mimariye ve saniyeler içinde binlerce işlemi gerçekleştirme kapasitesine sahip olan ve merakla beklenen IOTA 2.0’ın 2023 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu, mikro işlemleri kullanan yeni iş modellerini mümkün kılacaktır.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?