Mart 13, 2024

Yatırımcılar Bu Meme Coin’i Adeta Terk Etmeye Başladı: İşte Nedeni ve Fiyatın Tepkisi!


Shiba Inu fiyatı 12 Martta 0,00003 doların altına geriledi. Bu önemli blockchain içi ölçümler, konsolidasyon aşamasının devam edebileceğini gösteriyor.

SHIB’in fiyatı, 9 Mart’ta üç yılın zirvesi olan 0,00004 dolara %300’lük bir rallinin ardından, meme coin çılgınlığının soğumakta olduğunu gösteriyor gibi görünüyor. Blockchain üzerindeki veri trendleri, yakın gelecekte Shiba Inu’nun fiyat hareketlerini etkileyebilecek temel metrikler hakkında bir fikir sunuyor.

Yatırımcılar Çılgınlığının Ortasında Çıkış Yaptı

Meme coin sektörü, son 30 gün içinde PEPE, Dogecoin (DOGE), BONK ve Dogwifhat’ın (WIF) sırayla kripto en çok kazananlar listelerine hakim olmasını gördü.

Shiba Inu’nun fiyatı da çok geride kalmadı. 4 Şubat’taki 0,000009 dolar seviyesinden %420 artışla 5 Mart’ta üç yılın zirvesi olan 0,00004 dolara yükseldi.

Yükseliş eğilimli tüccarlar üç haneli kazançlar elde ederken, ralli aynı zamanda 2021’de fiyatlar bu seviyelere en son ulaştığında SHIB’i satın alan birçok uzun vadeli sahibin de yeniden kârlı hale geldiği anlamına geliyordu.

On-chain son veri trendlerine göre, birçok uzun vadeli SHIB sahibi, pozisyonlarından uygun fiyatlarla çıkmak için ralliden faydalandı.

IntoTheBlock’un elde tutulma süresine göre adresler metriği, bir yıl ya da daha uzun bir süre boyunca elde tutulmamış tüm cüzdanların sayısını takip ediyor.

shiba inu

Görüldüğü gibi, SHIB’in uzun vadeli sahip adreslerinin sayısı 29 Şubat’ta 1,03 milyondu. Ancak, haber yazıldığı sırada bu sayı hızla azalarak 1,01 milyona düştü. Bu da Mart ayında 20.000 uzun vadeli SHIB yatırımcısının token’larını satışa çıkardığını gösteriyor.

Zamanlama, uzun vadeli sahiplerin Mart ayının başlarında, Shiba Inu’nun fiyatının 0,00003 dolarlık iki yıllık direncin üzerine çıkmasıyla birlikte karlarını realize etmeye başladığını gösteriyor.

Shiba Inu Ağı İşlemleri Geçtiğimiz Hafta %81 Azaldı

Uzun vadeli yatırımcılar herhangi bir blok zinciri ağının istikrarı için çok önemlidir. Bu durum yalnızca piyasa arzını sulandırmakla kalmaz, aynı zamanda diğer mevcut yatırımcılara geniş kapsamlı düşüş sinyalleri gönderir ve potansiyel yeni katılımcıların cesaretini kırar.

Bu düşüş görünümünü teyit eden Shiba Inu, geçtiğimiz hafta ağ aktivitesinde önemli bir düşüş yaşadı.

CryptoQuant grafiği, SHIB ağında gerçekleştirilen onaylanmış işlemlerin günlük sayısını izler.

En son veriler, Shiba Inu ağının 12 Mart’ta toplam 16.335 işlem kaydettiğini ve SHIB fiyat rallisinin yoğun olduğu 5 Mart’ta kaydedilen 87.054 işlemden %81 oranında büyük bir düşüş olduğunu gösteriyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere işlem sayısındaki düşüş, blok zinciri ağında barındırılan ürün ve hizmetlere yönelik talebin azaldığını gösteriyor.

Ağ faaliyeti seviyesi, yukarıda gözlemlendiği gibi bir varlığın fiyat artış trendinden olumsuz yönde ayrıştığında, yerel token yeni talep bulmakta zorlandığından ralli kısa sürede durabilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?