Şubat 16, 2024

Yatırımcılar Bu Altcoin’e Adeta Akın Ediyor: 1 Dolar Hedefi Yakın Mı?


Cardano, 16 Şubat’ta 0,61 dolarlık direnci kırdı ve eğilimler, daha fazla yükseliş hareketinin gelebileceğini işaret ediyor.

ADA, katman-1 altcoin sektörüne yoğun bir girişin etkisiyle bu hafta en iyi performans gösteren mega-cap kripto varlıklarından biri olarak öne çıktı.

ADA boğalarının, Mayıs 2022’deki TerraUST çöküşünden bu yana ilk kez 1 doları geri almak için hakim yükseliş katalizörlerinden yararlanıp yararlanmayacağı merak konusu.

Cardano’nun Açık İlgisi Son 21 Günde İki Katına Çıktı

Cardano’nun fiyatı 25 Ocak’taki son yerel dip seviyesinden bu yana %37 değer kazanarak 16 Şubat’taki günlük zaman diliminde 0,61 dolara ulaştı. Bu süre zarfında Cardano’nun ekosistemi piyasa değerine yaklaşık 5,7 milyar dolar ekledi.

Spot piyasaların ötesine bakıldığında, türevler arasında gözlemlenen son eğilimler nadir görülen bir yükseliş hizalamasını ortaya koyuyor.

CoinGlass’ın açık faiz verileri, şu anda belirli bir kripto para birimi varlığından listelenen aktif vadeli işlem sözleşmelerinin nominal değerini izler. 25 Ocak itibariyle ADA açık pozisyonu 217,1 milyon dolar seviyesindeydi. Alışılmadık bir eğilimle, şimdi 218,7 milyon dolar daha artarak 16 Şubat’ta 4 ayın zirvesi olan 435,8 milyon dolara ulaştı.

cardano fiyat analizi

Açık ilgideki % 100,7’lik artış, spekülatif yatırımcıların son 21 işlem gününde ADA vadeli işlem piyasalarındaki yatırımlarını iki katına çıkardığını gösteriyor.

Daha derine inildiğinde, yatırımcı ilgisi ve piyasa katılımındaki hızlı büyümenin Cardano spot fiyatlarındaki artışı geride bıraktığı ortaya çıkıyor.

ADA’nın aynı dönemdeki %37’lik fiyat artışı kayda değer olsa da, açık ilgideki %100,7’lik şaşırtıcı artışla kıyaslandığında sönük kalıyor.

Stratejik yatırımcılar genellikle bu tür olağandışı piyasa dinamiklerini iki temel nedenden ötürü güçlü bir yükseliş sinyali olarak algılar: Açık faizdeki önemli artış, piyasa faaliyetlerinin arttığını ve yatırımcıların ADA’nın kısa vadeli fiyat beklentilerine olan güveninin arttığını göstermektedir ve fiyat artışları ile açık faiz artışı arasındaki önemli eşitsizlik, altta yatan piyasa gücüne ve sürekli yukarı yönlü ivme potansiyeline işaret edebilir.

Cardano Fiyat Tahmini: 1 Dolar Hedefi Mümkün Mü?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Piyasa eğilimlerine göre, Cardano’nun fiyatı önümüzdeki haftalarda 1 dolara yaklaşmaya hazır görünüyor. Bununla birlikte, tarihsel birikim eğilimleri ADA’nın 0,67 dolar aralığında sert bir dirençle karşılaşabileceğini gösteriyor.

IntoTheBlock’un küresel para girişi/çıkışı (GIOM) verileri, mevcut tüm yatırımcıları giriş fiyatlarına göre gruplandırıyor. GIOM, 109.300 mevcut sahibin ortalama 0,64 dolar fiyatla 1,5 milyar ADA satın aldığını gösteriyor.

Bunun mevcut fiyatların üzerinde ADA satın alan en büyük sahip kümesi olduğu düşünüldüğünde, 0,65 doların üzerinde kararlı bir kırılma, tahmin edildiği gibi 1 dolara doğru daha büyük bir yükselişin kapısını etkili bir şekilde açabilir.

Ayılar, ADA fiyatının 0,50 doların altına düşmesi halinde bu yüksek tahmini geçersiz kılabilir. Ancak bu senaryoda, ortalama 0,52 dolar fiyattan 5,03 milyar ADA satın alan 345.590 adres önemli bir alım duvarı oluşturabilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?