Aralık 7, 2022

Binlerce Kişi Katıldı: Yatırımcılar Bitcoin Tahminini Paylaştı!

FTX ve Alameda Research’ün çöküşüyle birlikte Bitcoin fiyatı 18.000 dolarlık tabanını kaybetti. Ortaya çıkan olumsuz görünüm yatırımcıların güvenini sarsarak piyasadan büyük bir çıkışı tetikledi. BTC ve birçok kripto para 2020’nin en düşük seviyelerine gerielyerek, 2021 yılındaki kazançlarını dahi sildi.

Morning Consult tarafından gerçekleştirilen bir ankette ise ABD’li yatırımcıların görüşleri ölçüldü. 4.400 yatırımlı ile gerçekleştirilen ankette Bitcoin fiyatına ilişkin beklentiler ve piyasaya ilişkin genel görüşleri soruldu.

Katılımcıların %32’si Bitcoin fiyatının önümüzdeki altı ay içerisinde 11.500 dolara gerilemesini bekliyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin şu an ortalama 16.850 dolar civarında işlem görüyor. 11.500 dolarlık seviyeye gerileme mevcut fiyattan %35 düşüşü temsil ediyor. Bu tahminin en büyük sebebi ise FTX çöküşünün etkilerinin 2023’te devam edeceğine ilişkin inanç oldu.

Anket katılımcılarının küçük bir kısmı ise Bitcoin fiyatının önümüzde altı ay içerisinde 5.500 dolar veya daha altına gerileyeceği görüşünü paylaştı.

Morning Consult: “Haberler, tüketicilerin en önde gelen kripto para biriminin değerine olan inancını yitirdiğini gösteriyor.”

Bununla birlikte, katılımcıların çoğu Bitcoin fiyat düşüşüne inanırken, kripto piyasalarının geleceği konusunda iyimser kaldı. Katılımcıların %74’ü kripto para piyasasının ve BTC’nin önümüzdeki 10 yıl boyunca varlığını sürdüreceğine inandıkları görşünü paylaştı.

Morning Consult’a göre yatırımcılar, piyasadaki gerilemeye rağmen kripto para konusunda “daha iyimser” olmaya devam ediyor.

Bitcoin: İlerleme Devam Edecek mi?

Bitcoin

Standard Chartered Pazartesi günü Bitcoin’in 2023 yılında 5.000 dolara düşeceği tahmini paylaştı. Sonuç olarak bu denli düşük bir fiyat tahmini ise yatırımcıları şok etti.

Nitekim analistlerin yalnızca küçük bir kısmı durgunluğun 2023’te devam edeceğini tahmin etti. Önde gelen kripto para borsaları ise işten çıkarmalara devam ediyor. Makroekonomik gelişmeler, ayı piyasasını devam ettirmeye yetecektir. Sonuç olarak bu durum Bitcoin fiyatını daha da aşağıya çekecektir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?