Aralık 14, 2022

Yatırım Devinden Bitcoin Tahmini: 2023’te Bu Seviyelere Ulaşacak!


Ayı piyasası 2022 yılında kripto sektörünün üzerine adeta kabus gibi çöktü. Bitcoin (BTC), 2022’nin başında sahip olduğu yaklaşık 50.000 dolarlık yüksek bir seviyeden 15.000 doların ortalarına kadar sürüklendi. Yıl sona ererken, BTC’nin fiyatıyla ilgili çok sayıda tahmin yağıyor. En güncel tahmin ise yatırım platformu VanEck’ten geldi. Yatırım devine göre Bitcoin, 2023’ün ilk çeyreğinde 10.000 dolara, hatta 12.000 dolara düşebilir. VanEck’in dijital varlık araştırma başkanı Matthew Sigel, şunları söyledi:

“Bitcoin, kripto kışının en düşük noktasını işaret edecek olan madenci iflasları dalgasının ortasında 1. çeyrekte 10.000-12.000 doları test edecek”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, JP Morgan’ın Bitcoin’in 13 bin dolara düşebileceğini öngördüğü belirtilmelidir. Standard Chartered ise BTC’nin 2023’te 5.000 dolara düşmesini bekliyor. Öte yandan Sigel’in tamamen kötümser olmadığını eklemekte fayda var. Sigel, BTC’nin 30.000 dolara geri dönme olasılığını gözardı etmiyor. Ancak bu, 2023’ün ikinci yarısında gerçekleşecek.

Bitcoin (BTC) fiyatında son durum.

Bitcoin Fiyatında Son Durum

Daha önce de belirtildiği gibi, Bitcoin, FTX fiyaskosunun ardından büyük bir gerileme ile karşılaştı. Varlık bir süredir 16 bin dolar bölgesinde işlem görürken, nihayet hafif bir yükselişe tanık oldu. Basın zamanında BTC, günlük yüzde 3.49 artışla 17.805 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bugün erken saatlerde BTC, aylık en yüksek seviyesi olan 17.930,09 dolara kadar çıkmayı başardı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : watcher guru

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?