Eylül 28, 2023

Yatırım Devi VanEck de ETF Kervanına Katılıyor: İşte Seçtikleri Altcoin!


Varlık yöneticisi VanEck, Ethereum Vadeli İşlem Borsa Yatırım Fonu (ETF) ürününü listelemek için Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulunduğunu açıkladı.

Şirket tarafından yayınlanan bir duyuruya göre, yeni ürün VanEck Ethereum Strategy ETF (EFUT) olarak adlandırıldı. Başvuru, SEC tarafından değerlendirilmekte olan çoğu ürünün modellendiği gibi doğrudan spot ETH varlığına yatırım yapmayacak.

VanEck’e göre EFUT, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) kayıtlı emtia borsalarında işlem gören standartlaştırılmış, nakit uzlaşmalı ETH vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapmak üzere tasarlanmıştır. ABD vadeli işlemler piyasasının çeşitliliğine rağmen VanEck, yalnızca Chicago Ticaret Borsası’nda işlem gören ETH vadeli işlemlerini himaye etme planlarını yineledi.

VanEck, CBOE’de listelenecek olan fonun yöneticisi olarak firmanın uzun vadeli emektarlarından Aktif Ticaret Başkanı Greg Krenzer’i atadığını da duyurdu. Dosyalama, firmanın kripto ETF ürünlerinin çok sayıda ana akım yatırımcıyı yeni ortaya çıkan dijital para ekosistemine çekme potansiyeline duyduğu güvenin altını çiziyor.

VanEck’in Ethereum konulu başvurusunun, sektördeki paydaşların yanı sıra yetkililer tarafından spot bir Bitcoin ETF ürününü onaylaması için baskı altında tutulan ABD SEC’e daha fazla baskı yapacağı tahmin ediliyor.

Bir Bitcoin spot ETF’si için artan beklentilere rağmen SEC, temel piyasanın vadeli işlem fiyatını takip eden kripto ETF’lerine büyük ölçüde daha yatkın olduğunu sık sık gösterdi. Buna dayanarak, VanEck Ethereum Futures ETF ürününün Gary Gensler liderliğindeki piyasa düzenleyicisinden onay alması muhtemel görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?