Yatırım Devi Grayscale Neden Bu Kadar Çok Kripto Para Alıyor?

Coinscrum piyasalarının son podcast bölümünde konuşan Grayscale’ın yatırımcı ilişkileri direktörü Ray Sharif-Askary, 2020 yılında firma tarafından 110 milyon dolarlık ETH satın alındığını açıkladı. Kripto fon yöneticisi Grayscale Investments, Ether (ETH) depolamasını net bir şekilde büyütüyor. Grayscale satın alımlarının %22’si 2020 yılı boyunca ETH tarafından oluşturuldu.

Askary ayrıca 2019 yılının Mayıs ayında yönetimleri altındaki toplam varlığın 2,1 milyar dolar olduğunu, bunun 2020 yılının Mart ayı itibariyle ise neredeyse iki kat arttığını dile getirdi. Bunun yanında, serbest yatırım fonları ve diğer finansal kurumların da son bir yılda Grayscale’in Bitcoin ve kripto para fonlarına 1.9 milyar dolar aktardığını söyledi.

Grayscale’in kripto para fonlarına yapılan haftalık yatırım yıllık olarak %800 arttı. Yani haftalık 3,2 milyon dolarlık yatırım, 2020 yılında haftalık 30 milyon dolarlık yatırım oldu. Sharif-Askary, “Bizim için rekor bir çeyreği geriye bıraktık. Açıkçası ürünlerimiz için daha önce böylesine bir talep görmedik.” ifadelerini kullandı. Peki bu artan talebin sebebi ne?

Sharif-Askary 2020 yılının makro ölçüde bir belirsizlik yarattığını ve eşi benzeri görülmemiş seviyede parasal genişlemeye gidildiğini söyledi. Sharif-Askary’a göre COVID-19 ve politika sonuçları özellikle Bitcoin’in bir değer varlığı deposu olarak görülmesi için zemin hazırladı. Sharif-Askary, bu süreçte kurumların söz konusu krizi atlatmak için alternatif varlıklar aradığını dile getirdi. Askary, aslında Bitcoin’in geleceğine inandıklarını da ekledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.