Mart 15, 2023

Yaşanan Olaylar Bu Üç DeFi Altcoin’e Yarayabilir!

Merkiyetsiz finans veya DeFi, kripto para endüstrisinin son dönem yıldızları arasında yer almakla birlikte sektöre birçok farklı yeniliği sunmakta. Yaşanan son gelişmeler sonrasında sektör katılımcıları da birtakım projeleri yakından takip etmeye başladı. Merkezi olmayan finansal çözümlere olan talep artmaya devam ettikçe, bu tokenlar kullanımları ve güçlü topluluk destekleri nedeniyle değerlerinde önemli bir artış görebilir.

Stacks (STX)

Stacks blockchain, Bitcoin’i dayanak noktası olarak kullandığı için benzersiz bir yapıda. Bu da yeni işlevsellik ve yetenekler eklerken Bitcoin ağının güvenlik ve istikrarından yararlandığı anlamına gelir. Stacks ayrıca, STX sahiplerinin token’larını kilitleyerek ve ağ mutabakatına katılarak Bitcoin ödülleri kazanmalarına olanak tanıyan Proof of Transfer (PoX) adlı yeni bir mutabakat mekanizması da içeriyor.

Bitcoin son birkaç gündür adeta patlama yaşıyor ve bu boğa koşusu devam ederse, Stacks da büyük bir sıçrama kaydedecektir. Bu DeFi token’ı son 24 saat içinde %31,60 artış gösterdi ve 1,04 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri 1 milyon doların biraz üzerindeyken, işlem hacmi yaklaşık %80 arttı. Son 7 günde ise %60 oranında artış gösterdi.

Conflux (CFX)

Conflux, mevcut blockchain ağlarının ölçeklenebilirlik ve güvenlik sınırlamalarını ele almak için tasarlanmış yeni nesil bir blok zinciri platformudur. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Conflux ağı, yüksek verim ve işlem kesinliği elde etmek için hem Proof of Work hem de Proof of Stake konsensüs mekanizmalarının en iyi özelliklerini birleştiren Tree-Graph adlı benzersiz bir konsensüs algoritması kullanır.

Conflux token son 7 gün içinde %59 oranında artış gösterdi ve önceki 24 saat içinde %35,13 oranında artışla adeta parladı. Her bir CFX token şu anda 0,3308 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri 882,79 milyon dolar ve işlem hacmi son gün içinde %61,69 arttı.

Kava (KAVA)

Kava, Cosmos blok zinciri üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir finans (DeFi) platformudur. Kripto para birimleri ve stabilcoin’ler dahil olmak üzere dijital varlıkların ödünç alınması, ödünç verilmesi ve ticareti gibi bir dizi finansal hizmet sunmaktadır. Kava, Binance ve Huobi de dahil olmak üzere blok zinciri endüstrisindeki birçok büyük şirketle ortaklığa sahiptir ve Ripple gibi önde gelen risk sermayesi firmalarından yatırım almıştır.

Son 7 günde %42,48’lik bir sıçrama ve son 24 saatte %5,50’lik bir artış token’ın değerinde bir artışı tetikleme potansiyeli taşıyor. Her bir KAVA tokenı 1,16 dolardan işlem görüyor. Özellikle, piyasa değeri 511 milyon dolar ve işlem hacmi %0,65 oranında azalmış durumda.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?