Mart 28, 2024

Yargıç SEC’in Davasını Reddetti: Coinbase için Sırada Ne Var?


Son güncellenme : 28.03.2024 - 14:15

Amerika Birleşik Devletleri Bölge Yargıcı Katherine Polk Failla, Coinbase ‘in Haziran 2023’te ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından önde gelen kripto para borsasına karşı açılan davayı reddetme talebini reddetti.

Fox Business gazetecisi Eleanor Terrett, Coinbase’in bundan sonraki adımlarını sosyal medya platformu X’te paylaştı. Terrett, Mahkemenin artık tam bir keşif takvimi belirleyeceğini ve her iki tarafın da keşif süreci için belge talep edebileceğini ekledi.

Terrett’e konuşan kaynaklar, “Bu davanın bir kısmı keşif yoluyla baltalanabilir ve ifşa edilebilir. Bu nedenle Coinbase bu süreçte SEC’e olabildiğince fazla keşif yaptırmaya çalışacak ve SEC de aynısını yapacak” paylaşımında bulundu.

Terrett, XRP davasındaki keşif aşamasına atıfta bulunurken, bu aşamanın Coinbase’e karşı açılan davada SEC’in zihnine açılan bir “pencere” gibi hareket edeceğini söyledi.

Gazeteci ayrıca, davanın en az bir yıl süreceği tahmininde bulundu çünkü keşif “aylar” sürebilir ve ardından “özet karar özetlerinin dosyalanması ve ardından bunun üzerine potansiyel bir duruşma süreci” gelecektir dedi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Coinbase’in daha yakın vadeli seçeneklerinden birinin, avukatlarının bunu yapmanın mantıklı olduğunu düşünmesi halinde, Reddetme Talebinin reddedilmesinin bir kısmı veya tamamı hakkında bir “geçici temyiz” başvurusunda bulunmak olabileceği söylendi.

Özellikle SEC, XRP davasında geçici bir temyiz başvurusunda bulunmuş ancak XRP’nin perakende yatırımcılara satıldığında bir menkul kıymet olmadığına dair tarihi kararı veren Yargıç Analisa Torres tarafından reddedilmişti.

Kaynak : CoinEdition

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?