Ocak 6, 2024

Yapay Zekadan XRP Tahmini: Bitcoin’in Boğa Koşuşuyla Birlikte Bu Seviyelere Ulaşacak!


Yapay zeka sohbet robotu Google Bard, yaklaşan Bitcoin (BTC) yarılanmasının ardından XRP ‘nin yaşayabileceği potansiyel fiyat artışına ilişkin tahminler yaptı.

Bitcoin‘in fiyat artışının daha geniş kripto piyasasını etkilediği açıkça görülmektedir. Son zamanlarda yaşadığı inişli çıkışlarla altcoin piyasasını her iki yönde de tetikledi.

Yarılanmasına dört ay gibi kısa bir süre kala çeşitli tahminler ortaya çıkmaya başladı. Örneğin, önde gelen dijital varlık yöneticisi Matrixport BTC için 125.000 dolar öngörüyor. Öte yandan, Uphold’un araştırma başkanı Martin Hiesboeck 200.000 dolar tahmin ediyor.

Bu hedeflere ulaşmanın, altcoin‘i olumlu yönde etkileyerek daha geniş bir piyasa boğa koşusunu tetiklemesi mümkün. Bununla birlikte, XRP’nin yarılanma sonrası potansiyel yükselişinin tam kapsamı belirsizliğini koruyor.

Bitcoin 200 Bin Dolara Ulaştığında XRP 46,5 Dolara Ulaşacak

Google Bard, XRP’nin yarılanma fiyatını tahmin etmenin zorluğunu kabul etti. Bununla birlikte, tarihsel eğilimler ve mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında, potansiyel senaryolar önerdi.

Öte yandan, yapay zeka BTC 100.000 dolara ulaştığında XRP’nin 38,5 dolara ulaşabileceği tahmininde bulundu. Bu tahmin, XRP’nin 0,6 doların altındaki mevcut fiyatından %5.700’ü aşan kayda değer bir büyüme oranı işaret ediyor.

Daha iyimser bir senaryoda ise Google Bard, Bitcoin’in 200.000 dolar fiyat hedefine ulaşması halinde XRP’nin 46,5 dolara yükselme potansiyelini vurgulamaktadır. Bu iyimser ralli, XRP’nin mevcut değerlemesinden %7.000’lik bir artışı aşan bir yükseliş anlamına gelecektir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yapay zekanın tahminlerini, çeşitli faktörlere göre şekillenmektedir.

Ayrıca chatbot, daha geniş bir piyasa patlamasının XRP üzerinde yaratabileceği potansiyeli vurguluyor. Özellikle, tam gelişmiş bir boğa piyasasının yeni yatırımcıları çekmesi olası. Bu bağlamda XRP gibi altcoinlere olan talebi artırabilir.

Ayrıca, Ripple ve SEC arasındaki yasal anlaşmazlığın çözülmesi, XRP’nin geleceği konusunda belirleyici olabilir.

Kaynak : The Crypto Basic

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?