Ocak 17, 2024

Yapay Zekadan XRP Fiyat Tahmini Geldi: İşte Yatırımcıları Bekleyen Seviyeler!


Spot Bitcoin ETF’sinin onaylanması kripto piyasası açısından olumlu bir gelişme olarak karşılandı. Bu bağlamda XRP de dahil diğer kripto varlıkların da faydalanabileceği yeni bir dönemin habercisi oldu. Ürünün piyasaya sürülmesiyle birlikte, uzun vadede alternatif kripto ETF’lerinin ortaya çıkabileceği konuşulmaya başlandı.

ChatGPT’nin XRP için Tahminleri

Büyük Dil Modeli (LLM) destekli chatbot’a göre, XRP’nin gelecekteki fiyatı bazı benzersiz belirsizlikler içeriyor.

Yapay zekadan tahminleri almak başlangıçta zor oldu. Ancak, ChatGPT’den gelen yanıta göre, XRP ilk duyarlılık ve heyecanla 3,5 ila 4 dolara kadar yükselebileceğini gösterdi.

XRP fiyat grafiği analizi

Yapay zeka, bu fiyat hedefinin aşılması durumunda boğaların kazanacağı görüşinde. Ek olarak XRP’nin sonunda “spekülatif coşku azaldıkça ve piyasa güçleri devreye girdikçe 2,50 ila 3,00 dolar civarında dengeleneceğini” tahmin ediyor.

Yapay zekaya göre, öngörülen rakamlar büyük ölçüde spekülatiftir. Gerçek piyasa gerçekliğinin rakamları önemli ölçüde arttırması veya azaltması mümkün.

Bu fiyat hedefi chatbot’un daha önceki tahminleriyle uyumludur. Bu bağlamda XRP’nin Aralık 2023 sonu için belirlenen 2,5 dolardan fazla fiyat hedefine ulaşamadığını belirtmek gerekir.

ChatGPT tarafından XRP’ye konulan fiyat hedefine ulaşmak için altcoin boğalarının muazzam bir çaba göstermesi gerekecek. Bu haber yazıldığı sırada, XRP son 24 saatte %4,11 düşüşle 0,5733 dolardan işlem görüyor. XRP’nin piyasa değeri ve işlem hacmi sırasıyla 31.112.045.446 dolar ve 1.411.239.579 dolardır.

Kaynak : The Crypto Basic

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?