Mart 7, 2024

Yapay Zekadan Solana 31 için Mart Fiyat Tahmini Geldi: Yatırımcıları Neler Bekliyor?

Kripto para piyasasında genel olarak yükseliş eğilimi yavaşlasa da, Solana (SOL) gibi birçok varlık hala yeşil renkte işlem görüyor. Makine öğrenimi ve yapay zeka (AI) algoritmaları, SOL’un daha da ilerlemeye devam edebileceğini öngörüyor.

Özellikle, PricePredictions kripto analiz platformunun gelişmiş makine öğrenimi algoritması, 7 Mart’ta elde ettiği verilere dayanarak, Solana’nın Mart ayında fiyatını artırmaya devam edebileceğini ve belki de 31 Mart 2024’e kadar 149,18 dolar seviyesine ulaşabileceğini tahmin ediyor.

solana fiyat analizi

Eğer hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD), ortalama gerçek aralık (ATR), Bollinger Bantları (BB), göreceli güç endeksi (RSI) ve benzeri göstergelerle çalışan algoritma doğruysa, piyasa değerine göre beşinci en büyük kripto varlığı için %6,98’lik bir artış anlamına gelebilir.

Solana Fiyat Analizi

CoinGecko verilerine göre SOL şu anda 139,46 dolarlık bir fiyattan işlem görüyor. Bu, gün içinde %6,38’lik bir artışı temsil ediyor. Ayrıca, geçen hafta %8,80 değer kazandı ve aylık grafiğinde %48,59’luk bir yükseliş kaydetti.

Aynı zamanda, son TradingView verilerine göre Solana’nın 1 haftalık teknik analiz (TA) göstergelerindeki duyarlılık son derece yükselişte olup, 2’de ‘al’ bölgesindeki osilatörlere ve 12’de ‘güçlü al’a işaret eden hareketli ortalamalara (MA) dayalı olarak ‘güçlü alım’ önermektedir.

Yükseliş Faktörleri

Ayrıca, Solana’nın kısa süre önce iki aydan uzun bir süredir yükselen bir üçgenden çıktığını, “rahatsız edici derinlikte yeniden test edildiğini ve ardından turbo zıpladığını” belirtmek gerekir. Kripto analisti CryptoJelleNL tarafından 6 Mart’ta gözlemlendiği gibi, “buradan SERT” bir yükseliş yaşanabilir.

Bunun da ötesinde SOL, 25 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında 11,24 milyar dolara ulaşarak Solana tabanlı merkezi olmayan borsalarda (DEX’ler) hacim açısından şimdiye kadarki en iyi haftayı elde etmek de dahil olmak üzere diğer alanlarda da etkileyici sonuçlar kaydetmektedir.

Her şey göz önünde bulundurulduğunda, Solana’nın yükseliş ivmesini ve yeni zincir içi faaliyet dalgası gibi olumlu gelişmeleri koruduğu sürece, makine algoritmasının belirlediği hedefe ulaşmak için fiyatını gerçekten de artırabilir. Ancak, bu sektördeki değişkenlik göz önüne alındığında, ayrıntılı araştırmanın kritik öneme sahip olduğunu unutmamak önemlidir.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?