Ocak 10, 2024

Yapay Zekadan Ethereum İçin Fiyat Tahmini Geldi: Bitcoin ETF’si Onaylanırsa Bu Seviyelerde!

Önceki gün yaşanan inişli çıkışlı süreçte, yatırımcılar spot-Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) tarihi onayına tanık oldular. Ancak bu onay sahte çıktı ve kripto para piyasasında dalgalar yaratarak Bitcoin (BTC) ve diğer kripto varlıklarının fiyatlarını etkiledi.

Gözlemler, trader ilgisinde Ethereum ‘a (ETH) doğru önemli bir kayma ile karakterize edilen, fiyat ve işlem hacminde belirgin bir artışla işaretlenen önemli bir piyasa tepkisine işaret etmektedir. Bu kayda değer hareket, kripto analisti The Wolf of All Streets’in 10 Ocak’ta X’te yayınladığı bir gönderiye göre, piyasadaki bir duyarlılık değişiminin altını çiziyor.

ethereum fiyat grafiği

Son veriler ve bu onayın altcoin fiyatı üzerinde sahip olduğu potansiyel ile Finbold, SEC tarafından ETF onayı durumunda Ethereum fiyatını tahmin etmek için OpenAI’den yapay zeka (AI) chatbot ChatGPT’yi kullandı.

ETH Fiyatı için ChatGPT Senaryoları

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ChatGPT, spot-Bitcoin ETF onayı durumunda Ethereum’un en olası senaryosunu ve potansiyel aralığını özetleyerek, olumlu piyasa duyarlılığı ve ortamı nedeniyle ETH fiyat aralığını 5.000 ila 7.000 dolar arasında belirledi.

Ethreum chatgpt analizi

Yükseliş senaryosunda, bir Bitcoin ETF’sinin onaylanması, kripto paralara yönelik kurumsal ilgiyi artırabilir ve önemli piyasa varlığı nedeniyle Ethereum’a fayda sağlayabilir. Ethereum teknolojisindeki ilerlemeler, Ethereum 2.0’ın benimsenmesi veya merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarındaki olumlu gelişmeler gibi olumlu gelişmeler iyimser görünümü güçlendirebilir ve fiyat aralığını 8.000 dolardan 10.000 dolara çıkarabilir.

Ethereum yapay zeka yorumu

Düşüş senaryosunda, düzenleyici aksaklıklar, güvenlik sorunları veya piyasa gerilemeleri meydana gelebilir. Bu da kripto para piyasasında olumsuz gelişmelere ve potansiyel bir satışa yol açabilir. AI, Ethereum 2.0 uygulamasındaki teknik zorlukların veya gecikmelerin yatırımcı güvenini daha da zayıflatabileceğini ve Ethereum’un fiyatı üzerinde aşağı yönlü baskıya yol açarak potansiyel olarak 3.000 dolardan 4.000 dolara çıkabileceğini belirtti.

Ethereum Fiyat Analizi

Haber yazıldığı sırada ETH, önceki 24 saatte %4,61 artışla 2.402 dolardan işlem görüyor. Bu bağlamda geçen haftaki %1,44’lük kazanca ve son 30 gündeki %6,95’lik artışa katkıda bulundu.

Ethereum fiyat durumu

Teknik göstergeler ETH için yükseliş görünümüne işaret ediyor. Hareketli ortalamaların 14 satın alma işaretiyle bir başka ‘güçlü satın alma’yı teyit etmesiyle desteklenen 17 satın alma sinyaliyle ‘güçlü satın alma’ konusunda bir fikir birliği var. Ek olarak, osilatörler 3 satın alma sinyali ile ‘satın al’ derecelendirmesi ile uyumludur.

Ethereum osilatör

Bir Bitcoin ETF’sinin potansiyel onayının Ethereum fiyatını olumlu etkileyip etkilemeyeceği henüz belli değil. Ancak, teknik göstergeler ve yapay zeka oldukça iyimser bir karar verdi.

Kaynak : finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?