Haziran 6, 2024

Yapay Zekadan Ethereum Fiyat Tahmini: İşte 30 Haziranda Beklenen Seviyeler!


Kripto para piyasasındaki birçok varlık fiyat artışlarını sürdürmeye başlarken, sektörün en büyük altcoin’i Ethereum (ETH) da bunlardan biri oldu ve makine öğrenimi ve yapay zeka (AI) algoritmaları önümüzdeki birkaç hafta boyunca ilerlemesi konusunda oldukça iyimser.

Gerçekten de ETH, yatırım devi VanEck’in piyasa değerine göre kripto dünyasının en büyük ikinci varlığının 2030 yılına kadar 22.000 dolara ulaşacağını öngören son derece olumlu tahminiyle yükselen kripto alanındaki mevcut yükseliş dalgasını sürdürüyor.

Ethereum Fiyat Tahmini

Yakın gelecek için fiyat tahmini açısından, AI algoritmasına göre, Ethereum 30 Haziran 2024 gibi erken bir tarihte 3.927,66 dolar seviyesine ulaşabilir.

ethereum fiyat analizi

Özellikle, göreceli güç endeksi (RSI), Bollinger Bantları (BB), hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD) ve diğerleri gibi teknik analiz (TA) göstergelerini dikkate alan tahminin gerçekleşmesi halinde bu, Ethereum’un haber yazıldığı sıradaki fiyatından %2,12’lik bir artışı temsil edecektir.

ETH Fiyat Analizi

Şimdilik Ethereum 3.846,08 dolar fiyattan işlem görüyor. Bu da son 24 saatte %1,42’lik bir kazancı, önceki yedi günde %2,83’lük bir artışı ve 6 Haziran’daki son grafiklere göre geçtiğimiz ay biriken %24,06’lık ilerlemeyi temsil ediyor.

Bir hatırlatma olarak, 90 milyar dolarlık varlık yöneticisi VanEck, “ETH ETF haberleri, ölçeklendirme ilerlemesi ve on-chain verileri okumamızın” yanı sıra ETH ve Bitcoin‘in (BTC) optimum getiri için hem geleneksel hem de yalnızca kripto portföylerinde nasıl performans gösterdiğinin analizinden etkilenerek 2030 ETH fiyat hedefini 22.000 dolara yükseltti.

 

Yapay zekanın olumlu kısa vadeli öngörüsüne ek olarak, VanEck’in iyimserliği ETH’nin geleceğine ilişkin genel bir olumlu duyguya işaret ediyor. Bununla birlikte, kripto endüstrisindeki eğilimlerin bazen değişebileceğini akılda tutmak önemlidir. Bu nedenle yatırım yaparken kişinin kendi araştırmasını yapması kritik öneme sahiptir.

Kaynak : Finbold

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?