Ocak 30, 2024

Yapay Zekadan Cardano için Tahmin Geldi: Bitcoin Yarılanmasından Sonra Bu Seviyeler Mümkün!


Popüler altcoin Cardano ‘nun (ADA) fiyatı 2023’ün Ekim ayında yükselmeye başladı ve Aralık ortasına kadar 2023’ün en yüksek seviyesi olan 0,66 dolara ulaştı. Ancak ADA, bu yılın başlarında piyasa genelindeki satışlardan etkilendi. ADA şu anda haftalık grafiklerde %2,7, 14 günlük grafiklerde %9’un üzerinde ve bir önceki aya göre %19,8 düşüşte. Bununla birlikte, ADA ,2023’ün Ocak ayından bu yana %26,1 oranında yükselmiştir.

Cardano fiyat grafiği

Bitcoin’in Yarılanmasının Ardından Cardano Fiyatını Neler Bekliyor?

Bitcoin (BTC) bu yılın Nisan ayında bir sonraki yarılanma döngüsüne girecek. Birçok analist ve yatırımcı, kripto piyasasının bu olayın ardından yükselişe geçmesini bekliyor. Google’ın Bard AI chatbotu, BTC’nin yarılanma olayının ardından ADA’nın fiyatı için üç senaryo verdi.

İlk senaryoda, CoinCodex tarafından tahmin edildiği gibi BTC’nin fiyatı yarılanmadan sonra 100.000 dolara ulaşırsa, Cardano’nun (ADA) fiyatı 2,5 ila 5 dolar arasında artabilir. ADA 5 dolara ulaşırsa, mevcut seviyelerden% 940’ın üzerinde bir büyüme anlamına gelecektir. 5 dolara ulaşması da token için tüm zamanların en yüksek seviyesi anlamına gelecektir.

İkinci senaryoda, BitQuant’ın öngördüğü gibi BTC’nin fiyatı 250.000 dolara yükselirse, yapay zeka Cardano’nun (ADA) 5 ila 10 dolar arasına ulaşacağını tahmin ediyor. ADA 10 dolara ulaşırsa, mevcut seviyelerden yaklaşık %1983’lük bir büyüme anlamına gelecektir. BTC 250.000 dolara ulaşırsa, Bard büyük bir altcoin rallisi bekliyor ve ADA potansiyel olarak 8 kat ila 16 kat yükseliyor.

Üçüncü senaryo ise BTC’nin 50.000 dolara ulaşmasıyla biraz düşüşe işaret ediyor. Bu durumda, yapay zeka, ADA’nın 1 ila 2 dolar arasında bir fiyata ulaşmasını bekliyor. Mevcut seviyelerden 2 dolara ulaşmak, yaklaşık %316’lık bir büyüme anlamına gelecektir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere üç senaryonun gerçekleşmesi halinde Cardano’nun (ADA) fiyatında büyük bir artış görülebilir. Bununla birlikte, piyasanın BTC’nin yarılanmasına yanıt vermemesi olasılığı da vardır, bu da fiyatların konsolide olmasına yol açabilir.

Kaynak : Watcher.Guru

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?