Ocak 8, 2024

Yapay Zekadan Avalanche için 31 Ocak Tahmini Geldi: Yatırımcıları Neler Bekliyor?


Geçtiğimiz yıl Avalanche (AVAX) için oldukça hareketli geçti. Çünkü altcoin bir dizi büyük ve önemli ortaklık gerçekleştirdi.

AVAX, 2023’ün son aylarında kripto piyasasında da ilginç hamleler yapıyordu, hem fiyat hem de hacim açısından, Stars Arena piyasaya sürüldükten sonra ve büyük bir saldırıya uğramadan önce Ekim ayı başlarında kısa bir süre yükseldi.

Fiyat tarafında, kripto para birimi dördüncü çeyrek rallisinin en büyük kazananlarından biriydi. Bu bağlamda Ocak 2023’e kıyasla %187’den fazla artış gösterdi.

Yine de, SEC’in 2024’ün ikinci çeyreğinden önce spot bir Bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) onaylamayacağını belirten bir Matrixport raporunun ardından, piyasadaki diğer büyük oyuncular gibi büyük bir düşüş yaşadı.

Düşüşe ve aşağı yönlü ivmeye rağmen son zamanlardaki en yüksek seviyelerini geri alamayan altcoin, Aralık ayı başındaki fiyatının hala önemli ölçüde üzerinde.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere altcoin 2023’ün sonları ve 2024’ün başlarındaki çalkantılı ve karışık olaylar yaşadı. Bu bağlamda, Finbold AVAX’ın Ocak ayında düşmeye devam edip etmeyeceğini konusunda yapay zekaya tahminlerini sordu.

Tahmine Dayalı Algoritma Ocak Ayında AVAX Performansını Tahmin Ediyor

CoinCodex algoritmaları, Avalanche için önemli bir dalgalanma olsa da biraz yukarı yönlü bir yörünge öngörüyor. Ek olarak AVAX’ın 31 Ocak 2024’te 32,98 dolara ineceğini tahmin ediyor.

Avalanche fiyat grafiği

Bu, yayınlandığı tarihteki fiyatının (34,44 dolar) altında olsa da, genel fiyat beklentilerinden ziyade tahmin edilen oynaklığın bir göstergesidir. CoinCodex, görünümü Şubat ayı başlarına doğru genişlettiğinde, Avalanche’ın bir ay içinde kendisini 37 doların biraz üzerinde bulacağını öngörüyor.

Bu hafif yükseliş eğilimi, Avalanche’ın yatırımcı tutumunu izleyen bir endeks olan “Korku ve Açgözlülük Endeksi “nde “açgözlülük” olarak tanımlanmasına da yansıyor ve basın zamanında kripto para birimine yönelik genel olarak nötr bir duyarlılığı yansıtıyor.

AVAX Fiyat Analizi

Avalanche Noel gününden bu yana değer kaybederken, düşüş eğilimi özellikle 3 Ocak’ta diğer birçok kripto para birimiyle birlikte yaklaşık %13 oranında hızla düştüğünde belirginleşti.

Genel olarak bu düşüş trendi 2024’ün ilk haftasında da devam etti ve son 7 günde AVAX %14,74 değer kaybetti. Düşüş 8 Ocak’ta da kendini göstermiştir. Zira kripto para birimi yayınlandığı tarih itibariyle son 24 saatte %0,85 düşüşle 34,44 dolara gerilemiştir.

Öte yandan son 30 gün içinde Avalanche toplamda %22,68 oranında yükselmiştir. Ayrıca, Ocak 2023 fiyatlarının önemli ölçüde üzerinde ve son 52 haftada %186,84 yükseldi.

Kaynak : finbold

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?