Şubat 12, 2024

Yapay Zekadan 14 Şubat Günü için XRP Tahmini: Geçmiş Veriler Önemli Bir Fikir Veriyor!

Kripto para piyasası geçtiğimiz haftaki yükselişinde yavaşlamalar yaşamaya başlarken, XRP fiyatı da trende uymak zorunda kaldı. Fiyat 0,53 dolarlara ulaşmış olsa da gerilemeye başladı. Ancak yapay zeka araçları kısa vadeli görünümde iyimser bir tablo sunmaya devam ediyor.

CoinCodex tarafından kullanılan yapay zeka algoritmaları, XRP fiyatının önümüzdeki birkaç gün içinde keskin bir şekilde artacağını ve 14 Şubat 2024’te 0,56 dolara yükseleceğini belirtti. Bu da 12 Şubat’taki fiyatına kıyasla %8,74’lük bir kazanç anlamına geliyor.

xrp fiyatı yükseliş trendine girebilir

Geleneksel olarak, Sevgililer Günü XRP için düşüş, yükseliş ve orta yol fiyat hareketlerinin bir karışımı göstermiştir. 14 Şubat 2017’de 0,00622 dolarlık fiyat, önceki günlere kıyasla düşmüş ve sonraki günlerde benzer bir düşüş modeli izlemiştir.

Ancak 2018 yılında fiyat 14 Şubat’ta %18’in üzerinde güçlü bir yükseliş kaydetmiş ve 1,129 dolardan işlem görmüştür. Ancak fiyat ay sonunda 1 doların altına geriledi.

2019 yılında da bir düşüş eğilimi gözlense de ay sonunda hafif bir toparlanma dikkat çekti. 2020’de aynı dönemde yalnızca 0,33 dolara yükseldi ve sonraki haftalarda 0,23 doların altına düştü.

Ancak XRP, fiyatının 0,59 dolara ulaştığı 2021 Sevgililer Günü’nde tekrar umut belirtileri göstermeye başladı, ancak takip eden günler ve haftalarda yükseliş rallisini koruyamadı, ancak 2022’de aynı dönemde 0,8 dolara özellikle güçlü bir hamle yaptı ve sonrasında yine bir süre konsolide oldu.

Ancak 2023 yılı pek de iyimser bir görünüm olmadığı bir yıldı. Çünkü SEC’in davası ve şirketin yaşadığı sorunlar tam da bu dönemde etkisini hissettirdi. Fiyat o dönem 0,38 dolara kadar geriledi.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?