Yapay Zekâ ve Makine Öğrenimi Zorlukları Aşmayı Amaçlıyor!

0
312

Yapay zekâ ve makine öğrenimini başlatmak isteyen işletmeler sıkça zorluklarla karşılaşmaktadırlar. Bununla birlikte şeffaflık, önyargı ve eğitim gibi kaliteyi belli eden unsurlar yer alır.

İsveçli girişimci Un Tarafsız, yapay zekâ ve Makine Öğrenimi uygulamalarla çalışmaktadır. Bu yüzden şirketlere gizlilik merkezli olan ve olmayan geliştirme araçlarında öncülük etmeyi amaçlamıştır.

Bu amaç gayesinde, Telos blok zinciri platformunda yeni Veri Pazarına start vermiştir.

Bu durum, blok zinciri sertifikalarıyla eri toplama, açıklama, etiketleme ve analitik konularda yardımcı olacak aracıları barındırır. Tarafsız, projelerin ve görevlerin ortaya çıkmasında, bu konu hakkında katkı ve şeffaflığı sağlamayı amaçlamıştır. Bu yüzden veri alışverişi başta olmak üzere Data Marketplace platformunda oluşacak provokatörleri izlemek amacıyla Telos blok zincirini kullanılacak.

Kimler Ne Diyor?

Un Tarafsız’ın kurucusu ve CEO’su Sukesh Tedla,

“Tarafsız, şeffaflığı ve bütünlüğü iyileştirmek için Telos blok zincirini kullanıyor ve kullanıcıların veri kümesi ek açıklamalarının belirlenen gereksinimlere göre olup olmadığına güvenip doğrulamasına olanak tanıyor,” dedi.

“Telos’un güçlü yönetişim araçlarının ve düşük operasyonel maliyetlerin açık çekiciliğine ek olarak, ademi merkeziyet ve güvene odaklanan yeni bir küresel ekonomi inşa etme misyonunu Telos ile paylaşıyoruz.”

Önümüzdeki 4 yıl boyunca şeffaflık, gizlilik ve adaletin planda olduğu endişelerde yapay zekâ harcamaları ikiye katlanacağı belirtilmekte. Avrupa Birliği, zekânın oluşturacağı etki ve nasıl ele alınacağı araştırmalara konu oluyor.

“Kesişimler her zaman en ilginç ve canlı gelişmelerin meydana geldiği ve blok zincirinin kesişme noktalarının olduğu yerlerdir ve yapay zekâ ve makine öğrenimi bunun harika bir örneği olacaktır. Tarafsız, bu endüstrilere Telos gibi yüksek performanslı, ücretsiz bir blok zincirine nasıl veri kaydettiğini gösterecektir. Tüm paydaşların yararına ürünlerine şeffaflık, değişmezlik, mikro ödemeler ve yönetişim ekleyebilir.”

Bu konu hakkında Telos Blockchain baş mimarı olan Douglas Horn’da düşüncelerini şu şekilde dile getirdi:

“Belki de en acil fayda, bireylerin yapay zekâ veri setlerini daha iyi tedarik ederek, hazırlayarak ve doğrulayarak, endüstri için değerlerini büyük ölçüde artırarak ve bu zorlu ekonomik zamanlarda para kazanmak için yeni bir seçenek yaratarak gelir elde etme yeteneği olacaktır.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın