Yapay Zekâ ve Makine Öğrenimi Zorlukları Aşmayı Amaçlıyor!

Yapay zekâ ve makine öğrenimini başlatmak isteyen işletmeler sıkça zorluklarla karşılaşmaktadırlar. Bununla birlikte şeffaflık, önyargı ve eğitim gibi kaliteyi belli eden unsurlar yer alır.

İsveçli girişimci Un Tarafsız, yapay zekâ ve Makine Öğrenimi uygulamalarla çalışmaktadır. Bu yüzden şirketlere gizlilik merkezli olan ve olmayan geliştirme araçlarında öncülük etmeyi amaçlamıştır.

Bu amaç gayesinde, Telos blok zinciri platformunda yeni Veri Pazarına start vermiştir.

Bu durum, blok zinciri sertifikalarıyla eri toplama, açıklama, etiketleme ve analitik konularda yardımcı olacak aracıları barındırır. Tarafsız, projelerin ve görevlerin ortaya çıkmasında, bu konu hakkında katkı ve şeffaflığı sağlamayı amaçlamıştır. Bu yüzden veri alışverişi başta olmak üzere Data Marketplace platformunda oluşacak provokatörleri izlemek amacıyla Telos blok zincirini kullanılacak.

Kimler Ne Diyor?

Un Tarafsız’ın kurucusu ve CEO’su Sukesh Tedla,

“Tarafsız, şeffaflığı ve bütünlüğü iyileştirmek için Telos blok zincirini kullanıyor ve kullanıcıların veri kümesi ek açıklamalarının belirlenen gereksinimlere göre olup olmadığına güvenip doğrulamasına olanak tanıyor,” dedi.

“Telos’un güçlü yönetişim araçlarının ve düşük operasyonel maliyetlerin açık çekiciliğine ek olarak, ademi merkeziyet ve güvene odaklanan yeni bir küresel ekonomi inşa etme misyonunu Telos ile paylaşıyoruz.”

Önümüzdeki 4 yıl boyunca şeffaflık, gizlilik ve adaletin planda olduğu endişelerde yapay zekâ harcamaları ikiye katlanacağı belirtilmekte. Avrupa Birliği, zekânın oluşturacağı etki ve nasıl ele alınacağı araştırmalara konu oluyor.

“Kesişimler her zaman en ilginç ve canlı gelişmelerin meydana geldiği ve blok zincirinin kesişme noktalarının olduğu yerlerdir ve yapay zekâ ve makine öğrenimi bunun harika bir örneği olacaktır. Tarafsız, bu endüstrilere Telos gibi yüksek performanslı, ücretsiz bir blok zincirine nasıl veri kaydettiğini gösterecektir. Tüm paydaşların yararına ürünlerine şeffaflık, değişmezlik, mikro ödemeler ve yönetişim ekleyebilir.”

Bu konu hakkında Telos Blockchain baş mimarı olan Douglas Horn’da düşüncelerini şu şekilde dile getirdi:

“Belki de en acil fayda, bireylerin yapay zekâ veri setlerini daha iyi tedarik ederek, hazırlayarak ve doğrulayarak, endüstri için değerlerini büyük ölçüde artırarak ve bu zorlu ekonomik zamanlarda para kazanmak için yeni bir seçenek yaratarak gelir elde etme yeteneği olacaktır.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.