Şubat 2, 2024

Yapay Zeka Token’larına Mark Zuckerberg Etkisi: Raporlar Açıklandı, Fiyatlar Yükselişe Geçti!

Meta’nın (önceki adıyla Facebook) olumlu üç aylık kazanç raporu yalnızca Meta’nın hisseleri üzerinde bir etki yaratmakla kalmadı. Aynı zamanda yapay zeka ile ilgili kripto para birimlerini de önemli ölçüde etkiledi. Bu olumlu sonucun ardından, Meta’nın hisse senedi fiyatı %14’ün üzerinde yukarı yönlü bir ivme yaşarken, yapay zeka ile ilgili kripto para birimlerinin piyasa değeri de %17’den fazla arttı.

Mark Zuckerberg’in Yapay Zeka ve Metaverse Konusundaki İyimser Bakış Açısı

Meta’nın CEO’su ve kurucusu Mark Zuckerberg, olumlu bir kazanç raporunun ardından şunları belirtti: “Topluluğumuz ve işimiz büyümeye devam ederken iyi bir çeyrek geçirdik. Yapay zekayı ve metaverse’i geliştirme vizyonumuzda çok ilerleme kaydettik.”

Ayrıca CEO’sunun olumlu iyimserliği, Meta’nın yapay zeka ve metaverse alanında devam eden gelişmelerinin bu fütüristik teknolojilere olan bağlılıklarını gösterdiğine işaret ediyor. Yapay zekaya ilişkin bu açıklama ve olumlu bakış açısı, yapay zekayla ilgili kripto paralarda genel bir yükselişe neden oldu.

Öte yandan, Internet Computer (ICP), Injective (INJ), NEAR Protocol (NEAR), Render (RNDR) ve diğerleri gibi en iyi yapay zeka token’ları önemli fiyat artışları yaşadı. AI token fiyatlarındaki bu artışlara rağmen, genel kripto para piyasası da yükselişte ve yükseliş eğilimi yaşıyor.

Injective (INJ) ve Diğer Token’lar Pozitif İvme Gösteriyor

En çok kazanan AI tokenı Internet Computer (ICP), şu anda 12,6 dolar civarında işlem görüyor. Ek olarak son 24 saat içinde %8’in üzerinde yukarı yönlü ivme yaşadı. ICP’ye daha uzun bir süre boyunca bakıldığında, son 7 gün içinde fiyat momentumunda %10’un üzerinde artış kaydederken, son 30 gün içinde %7’nin üzerinde aşağı yönlü momentum yaşadı. Bununla birlikte, ICP 5,8 milyar dolarla en yüksek piyasa değerine sahip ve diğer tüm yapay zeka token’larını geride bırakıyor.

İvme kazanan bir diğer token ise Injective (INJ). Şu anda INJ 34,6 dolar civarında işlem görüyor ve son 24 saat içinde %3’ün üzerinde yukarı yönlü ivme yaşadı. INJ’nin performansını daha uzun bir süre boyunca incelediğimizde, son 7 günde %5’in üzerinde yukarı yönlü momentum görürken, son 30 günde %14’ün üzerinde aşağı yönlü momentum yaşadı.

İvme kazanan diğer yapay zeka kripto paraları arasında NEAR Protocol (NEAR), Render (RNDR) ve The Graph (GRT) yer alıyor. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, NEAR, RNDR ve GRT de dahil olmak üzere bu tokenlar son 24 saat içinde sırasıyla %4, %3,5 ve %2,5’in üzerinde artış yaşadı. Yapay zeka ile ilgili tokenlardaki bu yükseliş ivmesiyle birlikte, yapay zeka token’larının piyasa değeri de %16’nın üzerinde artarak yaklaşık 25,6 milyar dolara ulaştı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?