Şubat 26, 2024

Yapay Zeka Odaklı Altcoin: Analiste Göre Fiyat Patlaması Kapıda!

Yapay zeka (AI) ve kripto para birimleri arasındaki kesişim, finansal dünyada heyecan verici fırsatlar sunmaya devam ediyor. Bu kesişimin önemli bir örneği olan altcoin’ler, uzman analistlerin dikkatini çekiyor. Başarılı bir analist olan Pentoshi, bu kesişimin en son örneği olarak Render (RNDR) adlı altcoin’i gösteriyor.

Son zamanlarda Solana (SOL) ağına taşınan RNDR, Pentoshi’ye göre dikkate değer bir yükseliş eğilimi sergiliyor. Proje, yapay zeka alanında makine öğrenimi gibi karmaşık görevleri gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar için önemli bir potansiyel sunuyor.

Pentoshi, RNDR’nin fiyatının Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8,78 dolara ulaşmak üzere olduğunu belirtiyor. Ancak, analiste göre, bu yükselişin ardında kısa vadeli dalgalanmaların ve düzeltmelerin yaşanması sürpriz olmayabilir. Öyle ki, RNDR’nin değer kazanma potansiyeli büyük olsa da, volatilite kripto para piyasasının doğasında yer alıyor.

“Çok yakın gelecekte fiyat keşfine gireceğini düşünüyorum, ancak ilk birkaç hafta boyunca konsolide olup düzeltme yaptığını görmek sürpriz olmaz. Bu daha geniş aralığın ortası muhtemelen satın almak için iyi ve dikkat edeceğim bir alan.”

Fiyat keşfi terimi, bir kripto paranın tarihinde daha önce hiç görülmemiş seviyelerde işlem gördüğü bir durumu ifade eder. Bu durumda, RNDR gibi bir kripto paranın fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında, yeni bir rekora imza atılmış olur. RNDR basın zamanında 7.35 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Yatırımcının radarındaki bir diğer altcoin ise önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH). Analiste göre, spot piyasa Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) alma olasılığı etrafındaki spekülasyon, ETH’yi 3.500 dolara yaklaştırabilir.

“ETF tarihlerine yaklaştıkça daha fazla insanın spekülasyon yapması gerekiyor. Onaylanıp onaylanmaması önemli değil, sadece katılmaları yeterli.”  

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?