Şubat 17, 2024

Yapay Zeka Ethereum için Aşırı Boğa Tahminini Paylaştı: “En Olası Senaryolar Bunlar!”


Bitcoin’in kripto para dünyasındaki etkisi hâkim konumda olmaya devam ederken genelde piyasanın yönünü belirler. Ethereum (ETH) ise, Bitcoin’in etkilerini ilk hisseden veya zarar gören ikinci büyük oyuncu veya en büyük altcoin olarak da bilinmekte. Ocak ayında SEC’in Bitcoin ETF’lerini onaylamasının ardından, dikkatler Nisan 2024’te gerçekleşecek olan Bitcoin’in yarılanma olayına yönelmiş durumda. Çünkü bu gelişmeler piyasanın dinamiklerini değiştirebilecek en önemli gelişmeler arasında yer alıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum için bu hafta dikkate değer bir haftaydı. ETH 2.800 dolarlık direnç seviyesini aştı ve değeri günlük olarak %1,48, haftalık olarak ise %13,67 artarak şu anda 2.835 dolardan işlem görüyor.

ChatGPT, ETH fiyatının geleceği için kesin bir rakam sunmasa da, Bitcoin ve Ethereum arasındaki korelasyon göz önünde bulundurulduğunda, ETH için bazı fiyat dalgalanmaları olasılığına dikkat çekti. Ancak, ETH ve ağının sürekli gelişimi, DeFi’da artan kullanımı ve yakında gerçekleşecek 2.0 güncellemesi gibi faktörler, bu dalgalanmanın ötesinde önemli bir bağlam sunuyor.

ChatGPT Ethereum Fiyatı için İyimser

Geçmiş verilere dayanarak, Ethereum için en muhtemel fiyat aralığının 8.000 ile 12.000 dolar arasında olduğu tahmini ilk dikkat çeken detay. Bu tahmin, ağın akıllı sözleşme platformu olarak öne çıkışından ve kripto para piyasasının genel büyüme trendinden kaynaklanıyor.

Optimist bir senaryoda, Ethereum, artan kurumsal yatırımlar, dApps’in geniş kabulü ve 2.0 güncellemelerinin başarısı ile desteklenen önemli bir fiyat artışı görebilir. Bu, fiyatı 15.000 ile 20.000 dolar arasına çıkarabilir. Bu senaryo, olumlu düzenleyici değişiklikleri ve makroekonomik dalgalanmaları da içerebilir.

Öte yandan, düzenleyici baskılar, akıllı sözleşmelerdeki güvenlik sorunları veya Ethereum 2.0 ile ilişkili teknik zorluklar gibi olumsuz faktörler yatırımcı güvenini sarsabilir ve fiyatları 5.000 ile 7.000 dolar aralığına düşürebilir. Ayrıca, genel bir piyasa düşüşü veya Bitcoin’in yarılanmasının ardından fiyatında büyük bir düşüş olması durumunda da satış baskısı artabilir.

Bütün bu senaryolarda bile, ETH’nin fiyatının en azında %50, en iyimser durumda ise %600’den fazla artması yönündeki tahmin oldukça iddialı. Bununla birlikte, bu tahminlerin yalnızca spekülasyon olduğunu ve değişken kripto piyasasındaki birçok faktörün dikkate alınması gerektiğini unutmamak önemlidir.

Kaynak : Finbold

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?