Eylül 12, 2023

Yapay Zeka Cardano İçin 2023 Sonu Fiyat Tahminini Yaptı: Yatırımcıları Neler Bekliyor?


Google Bard, Cardano (ADA) fiyatının 2023 yılı sonuna kadar ne olacağına dair bazı yeni tahminlerde bulundu.

Bu yılın Ağustos ayında düzenlenen Rare Evo konferansı sırasında Cardano’nun yaratıcısı Charles Hoskinson açılış konuşmasında ADA’nın dünyanın en büyük kripto para birimi olacağına inandığını söyledi. Bunu başarmak için Cardano’nun şu anda olduğundan çok daha büyük olması gerekir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Google Bard, 2023 sonu için Cardano’nun (ADA) fiyatını tahmin etti.

CoinMarketCap verilerine göre Cardano şu anda 0,2489 dolardan işlem görüyor. Ek olarak piyasa değerine göre 7. sırada yer alıyor.

Cardano 2023 Sonu Fiyat Tahmini

Bard, “Mevcut piyasa koşullarına ve uzman tahminlerine dayanarak, ADA fiyatının 2023 yılı sonuna kadar 0,28 ila 0,88 dolar arasında değişebileceğine inanıyorum. Ortalama fiyat 0,62 dolar civarında olabilir.” tahmininde bulundu.

Altcoin‘in şu anki fiyatına bakıldığında kesin olan bir şey var. Bard fiyatın yükselmesini bekliyor. Şimdi asıl soru ne kadar yükseleceği. En düşük fiyat noktası olan 0,28 dolara yerleşirse, bu %12,49’luk bir artış anlamına gelecektir.

Bu, piyasadaki çoğu coin’in bu yıl yaptığından çok daha fazla ve gelecek için iyi işaretler gösteriyor. Eğer 0,62 dolara yükselirse, bu %149’luk bir artış anlamına gelecek ve çok daha önemli bir yükseliş trendi olacaktır.

Son olarak, ADA’nın maksimum tahmin olan 0,88 dolara ulaşması zor bir görev olabilir. Ancak Bard, “Cardano ekosisteminin gelişmeye devam etmesi ve işletmeler ile kurumlar tarafından benimsenmesinin artması, ADA için daha yüksek bir fiyatı destekleyebilir.” diyor.

Mevcut fiyattan %253,23’lük bir artış anlamına gelen 0,88 dolarlık fiyat noktasından da bahseden Bard, “ADA’nın 2023 yılı sonuna kadar 0,88 dolarlık bir fiyata ulaşma potansiyeline sahip olduğuna inanıyorum. Ancak 0,28 doların altında kalması da mümkün” dedi.

Yatırımcılara ADA’ya yatırım yapmadan önce araştırma yapmalarını ve riskleri anlamalarını tavsiye ederek tahminini bitirdi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?